Polecamy
Sarah Skumanov 11,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

Stowarzyszenie Unia Literacka - zaprasza na spotkania z autorami online

Data dodania: 16.03.2020

Stowarzyszenie Unia Literacka - zaprasza na spotkania z autorami online

Stowarzyszenie Unia Literacka, zrzeszające polskich pisarzy, zaprasza czytelników do udziału w bezpłatnych spotkaniach online, które będą transmitowane w mediach społecznościowych.

W najbliższym tygodniu, począwszy od poniedziałku 16 marca 2020 r., codziennie o godz. 18:00 w ramach akcji "UL z książkami" odbędą się spotkania z twórcami: pisarkami i pisarzami z Unii Literackiej. Przez trzy kwadranse poszczególni autorzy będą czytali rzeczy stare i nowe, rzadkie cymesy i nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane.


Poniedziałek – Zygmunt Miłoszewski

facebook.com/Zygmunt.Miloszewski

Nową książkę skończyłem tydzień temu, premiera w czerwcu, ale superhiperprzedpremierowo pierwszy rozdział wydukam dla Was online. Thriller częściowo medyczny, więc na czasie.


Wtorek – Magdalena Grzebałkowska

facebook.com/magda.grzebalkowska

Żywot reportażu jest krótki. Dziś w gazecie, jutro ślad po nim ginie. Jestem reporterką od dwudziestu czterech lat i sama już nie wiem ile tekstów napisałam. A gdyby tak wrócić do któregoś? Tylko na chwilę, jednorazowo, w tym dziwnym czasie przywrócić pamięć dawnej historii? Wygrzebię coś dla Was w archiwach, wpadnijcie do mnie we wtorek na strych, to Wam przeczytam.


Środa – Jacek Dehnel

facebook.com/jacek.dehnel

Jak epidemia - to koniecznie w Polsce. Czytam fragmenty "Ale z naszymi umarłymi", powieści o tajemniczym wirusie narodowej zombifikacji.


Czwartek – Urszula Zajączkowska

facebook.com/ula.zajaczkowska.9

Zapraszam do siebie do ogrodu w Wołominie. Rozpalę Wam ogień. Przy nim poczytam „Patyki, badyleł” i wiersze, także całkiem nowe. Usiądźcie ze mną - wpadajcie!


Piątek – Michał Rusinek

facebook.com/mmrusinek

W czasie siedzenia w domu najlepiej jest poczytać „Wierszyki domowe”. Znajdziecie w nich niezwykłe historie zwykłych przedmiotów i pomysły na zabawę tym wszystkim, co składa się na dom. Albo po prostu mieszkanie. No, może nie wszystkim. Poza tym poczytamy „Wierszyki rodzinne”, bo w domu siedzimy teraz ze swoimi rodzinami. A wiecie, że mamy kilku wspólnych przodków? Jakich? Dowiecie się w piątek. Zapraszam!

Drodzy Czytelnicy,

zwracamy się do Was, ponieważ w warunkach kwarantanny bardzo nam Was brakuje, a niewykluczone, że odwzajemniacie tę tęsknotę. Imprezy kulturalne, w tym spotkania autorskie, zostały odwołane i wszyscy staramy się siedzieć w domu, więc pomyśleliśmy, że spotkamy się z Wami zdalnie. Dlatego też już od poniedziałku 16 marca pisarki i pisarze zrzeszeni w Unii Literackiej będą codziennie o 18:00 spotykali się z tymi, którzy chcą nas oglądać, w ramach akcji „UL z książkami”. Przez trzy kwadranse ktoś z nas będzie czytał rzeczy stare i nowe, rzadkie cymesy i nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane, a może odpowiadał na pytania czytelników – wszystko zależy od autorek i autorów.

Unia Literacka

Czytania są, oczywiście, bezpłatne – mamy jednak do Was prośbę.

Pisanie to nie tylko siedzenie przy kartce czy klawiaturze – w Polsce nieliczni twórcy literatury są w stanie utrzymać się z samego wydawania książek; wielu żyje w znacznej części z honorariów za spotkania autorskie, występów na festiwalach literackich, itd. A zatem, podobnie jak aktorzy czy muzycy, stracili teraz źródło dochodów, a że żyją często z miesiąca na miesiąc, bez oszczędności, ich sytuacja stała się bardzo ciężka. Unia Literacka rozpoczyna zatem zbiórkę na pomoc socjalną dla pisarek i pisarzy (nie tylko członkiń i członków naszego stowarzyszenia), którzy z powodu pandemii znaleźli się w finansowych kłopotach.

Naszą akcję znajdziecie na Zrzutka.pl – zbieramy 44 tysiące złotych na 44 zapomogi. Ci, którym potrzebna jest pomoc, proszeni są o wysyłanie oświadczenia o swojej sytuacji na adres unialiteracka@gmail.com, a komisja wybierze spośród nich najbardziej potrzebujących. https://zrzutka.pl/7y7brm

Wasi Znajomi z przeciwnej strony książki


Redakcja

Źródło: Unia Literacka (FB)

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP