Polecamy

Stowarzyszenie Unia Literacka - zaprasza na spotkania z autorami online

Data dodania: 16.03.2020

Stowarzyszenie Unia Literacka - zaprasza na spotkania z autorami online

Stowarzyszenie Unia Literacka, zrzeszające polskich pisarzy, zaprasza czytelników do udziału w bezpłatnych spotkaniach online, które będą transmitowane w mediach społecznościowych.

W najbliższym tygodniu, począwszy od poniedziałku 16 marca 2020 r., codziennie o godz. 18:00 w ramach akcji "UL z książkami" odbędą się spotkania z twórcami: pisarkami i pisarzami z Unii Literackiej. Przez trzy kwadranse poszczególni autorzy będą czytali rzeczy stare i nowe, rzadkie cymesy i nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane.


Poniedziałek – Zygmunt Miłoszewski

facebook.com/Zygmunt.Miloszewski

Nową książkę skończyłem tydzień temu, premiera w czerwcu, ale superhiperprzedpremierowo pierwszy rozdział wydukam dla Was online. Thriller częściowo medyczny, więc na czasie.


Wtorek – Magdalena Grzebałkowska

facebook.com/magda.grzebalkowska

Żywot reportażu jest krótki. Dziś w gazecie, jutro ślad po nim ginie. Jestem reporterką od dwudziestu czterech lat i sama już nie wiem ile tekstów napisałam. A gdyby tak wrócić do któregoś? Tylko na chwilę, jednorazowo, w tym dziwnym czasie przywrócić pamięć dawnej historii? Wygrzebię coś dla Was w archiwach, wpadnijcie do mnie we wtorek na strych, to Wam przeczytam.


Środa – Jacek Dehnel

facebook.com/jacek.dehnel

Jak epidemia - to koniecznie w Polsce. Czytam fragmenty "Ale z naszymi umarłymi", powieści o tajemniczym wirusie narodowej zombifikacji.


Czwartek – Urszula Zajączkowska

facebook.com/ula.zajaczkowska.9

Zapraszam do siebie do ogrodu w Wołominie. Rozpalę Wam ogień. Przy nim poczytam „Patyki, badyleł” i wiersze, także całkiem nowe. Usiądźcie ze mną - wpadajcie!


Piątek – Michał Rusinek

facebook.com/mmrusinek

W czasie siedzenia w domu najlepiej jest poczytać „Wierszyki domowe”. Znajdziecie w nich niezwykłe historie zwykłych przedmiotów i pomysły na zabawę tym wszystkim, co składa się na dom. Albo po prostu mieszkanie. No, może nie wszystkim. Poza tym poczytamy „Wierszyki rodzinne”, bo w domu siedzimy teraz ze swoimi rodzinami. A wiecie, że mamy kilku wspólnych przodków? Jakich? Dowiecie się w piątek. Zapraszam!

Drodzy Czytelnicy,

zwracamy się do Was, ponieważ w warunkach kwarantanny bardzo nam Was brakuje, a niewykluczone, że odwzajemniacie tę tęsknotę. Imprezy kulturalne, w tym spotkania autorskie, zostały odwołane i wszyscy staramy się siedzieć w domu, więc pomyśleliśmy, że spotkamy się z Wami zdalnie. Dlatego też już od poniedziałku 16 marca pisarki i pisarze zrzeszeni w Unii Literackiej będą codziennie o 18:00 spotykali się z tymi, którzy chcą nas oglądać, w ramach akcji „UL z książkami”. Przez trzy kwadranse ktoś z nas będzie czytał rzeczy stare i nowe, rzadkie cymesy i nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane, a może odpowiadał na pytania czytelników – wszystko zależy od autorek i autorów.

Unia Literacka

Czytania są, oczywiście, bezpłatne – mamy jednak do Was prośbę.

Pisanie to nie tylko siedzenie przy kartce czy klawiaturze – w Polsce nieliczni twórcy literatury są w stanie utrzymać się z samego wydawania książek; wielu żyje w znacznej części z honorariów za spotkania autorskie, występów na festiwalach literackich, itd. A zatem, podobnie jak aktorzy czy muzycy, stracili teraz źródło dochodów, a że żyją często z miesiąca na miesiąc, bez oszczędności, ich sytuacja stała się bardzo ciężka. Unia Literacka rozpoczyna zatem zbiórkę na pomoc socjalną dla pisarek i pisarzy (nie tylko członkiń i członków naszego stowarzyszenia), którzy z powodu pandemii znaleźli się w finansowych kłopotach.

Naszą akcję znajdziecie na Zrzutka.pl – zbieramy 44 tysiące złotych na 44 zapomogi. Ci, którym potrzebna jest pomoc, proszeni są o wysyłanie oświadczenia o swojej sytuacji na adres unialiteracka@gmail.com, a komisja wybierze spośród nich najbardziej potrzebujących. https://zrzutka.pl/7y7brm

Wasi Znajomi z przeciwnej strony książki


Redakcja

Źródło: Unia Literacka (FB)

 


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP