Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Redakcja "Bibliotekarza" włącza się do akcji #NieZostawiamCzytelnika

Data dodania: 20.03.2020

Redakcja

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

od 12 marca instytucje kultury, w tym biblioteki zostały zamknięte dla swobodnego korzystania przez społeczeństwo. Część pracowników pracuje zdalnie, część ma zawieszoną prac, ale mimo trudnych warunków pracuje. Jest to niespotykana jak dotąd sytuacja, jej skala i nieprzewidywalność powoduje, co jest w pełni zrozumiałe, większe trudności w zorganizowaniu się, w przyjmowaniu najlepszych i możliwych do realizacji przesłanek działania.

Chociaż kwietniowy numer „Bibliotekarza” jest już zamknięty (czynimy ostatnie redakcyjne korekty), postanowiliśmy dokonać niezbędnych zmian, aby w miarę naszych skromnych możliwości wesprzeć bibliotekarzy, okazać solidarność z koleżankami i kolegami. Zamieszczamy w numerze Apel do Bibliotekarzy przewodniczącej SBP, Joanny Pasztaleniec-Jarzyńskiej (www.sbp.pl), zachęcamy do uczestnictwa w akcji SBP #NieZostawiamCzytelnika, o której można również dowiedzieć się na portalu SBP i facebooku.

Zachęcamy do wykorzystania zasobów Archiwum Cyfrowego SBP, w którym jest wiele cennych publikacji przydatnych w pracy zawodowej, doskonaleniu oraz dostęp do wcześniejszych numerów czasopism bibliotekarskich. W kwietniowym numerze zamieszczamy pierwsze doniesienia z bibliotek, które włączyły się do akcji #NieZostawiamCzytelnika i które dzielą się z Państwem swoim pomysłami, dokonaniami. Mogą one inspirować, pomagać innym lub po prostu informować, co w kraju objętym szczególnymi środkami ochronnymi biblioteki proponują społeczeństwu. Zwracamy się też do naszych czytelników aby przysyłali nam relacje ze swoich działań, zamieścimy je na łamach „Bibliotekarza”.

Redakcja „Bibliotekarza”


kontakt:

Redaktor naczelna: Elżbieta Stefańczyk, e-mail: e.stefanczyk@sbp.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP