Polecamy
25,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”,... więcej >

#NieZostawiamCzytelnika w GBP w Aleksandrowie i MBP w Cieszanowie

Data dodania: 25.03.2020

#NieZostawiamCzytelnika w GBP w Aleksandrowie i MBP w Cieszanowie

Do akcji SBP #NieZostawiamCzytelnika włączają się biblioteki z całej Polski. Dziś przedstawiamy wydarzenia realizowane online przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Cieszanowie, które przesłały na adres naszej redakcji swoje propozycje aktywnosci dla czytelników podczas epidemii.

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie

proponuje m.in.:

  • Konkurs plastyczny "POSTAĆ Z KSIĄŻKI. Moja ulubiona” dla dzieci w wieku 3-6 lat
  • Konkurs – „MOJA RELACJA” - przygotuj krótką relację tekstową lub graficzną jak spędzasz (sam lub z rodziną) TEN CZAS ZATRZYMANIA z książką (tradycyjną, ebookiem, audiobookiem). Możesz to: opisać, zrobić zdjęcie, nagrać filmik, wykonać komiks. Relację należy przesłać na adres: gbpaleksandrow@wp.pl do 30 kwietnia 2020 r. Najbardziej kreatywne relacje czytelników zostaną nagrodzone.

Ponadto na Instagramie Biblioteki publikowane są fotografie z cyklu "Książka dobra na wszystko" a na Facebooku linki do stron, gdzie można znaleźć w otwartym dostępie ebooki, audiobooki, gry, zabawy, materiały edukacyne i kulturalne dla różnych grup wiekkowych.

Z kolei 21 marca, z okazji Światowego Dnia Poezj, Biblioteka zachęcała swoich czytelników do przeczytania na głos sobie i komuś bliskiemu wybranego wiersza.

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie

w ramach założonego fanpage'a "Biblioteka w kwarantannie" od 16 marca br. proponuje czytelnikom wspólną zabawę "Zostań MISTRZEM CZYTANIA W KWARA", w dwóch kategoriach wiekowych: Junior (13-15 lat) i Dor (16+). Codziennie zadawane są pytania, a odpowiedzi na nie można znaleźć w publikacjach Cieszanowskiej Biblioteki Cyfrowej - dostępnych online.

Ponadto Biblioteka zaczęła prowadzić kanał na YT - Mały Mistrz Bajkowego Świata , gdzie można posłuchać czytanych bajek.

fot. MBP Cieszanów


Zapraszamy bibliotekarzy do dzielenia się dobrymi praktykami i przesyłania na adres naszej redakcji: redakcja.portal@sbp.pl informacji o realizowanych akcjach i wydarzeniach, organizowanych przez biblioteki online i skierowanych do czytelników. Najciekawsze inicjatywy będziemy publikować na portalu sbp.pl w ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP