Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów najdaw­niejszych do... więcej >

Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne SBP dołącza do akcji #NieZostawiamCzytelnika

Data dodania: 25.03.2020

Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne SBP dołącza do akcji #NieZostawiamCzytelnika

Szanowni Czytelnicy,

W związku z trwającą epidemią koronawirusa, który gwałtownie zmienił naszą rzeczywistość Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne SBP w ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika będzie polecało cyklicznie na portalu SBP książki w formie e-booka w wolnym dostępie, które mogą pomóc bibliotekarzom w samokształceniu, w pracy zdalnej z czytelnikiem, a także rodzicom, którzy zostali w swoich domach z dziećmi.

Wydawnictwo zachęca również do korzystania z bezpłatnych zasobów Archiwum Cyfrowego SBP, które zostało dostosowane do nowych potrzeb Czytelników. W archiwum znajduje się około 280 cennych publikacji przydatnych w pracy zawodowej oraz dostęp do prawie 1800 numerów czasopism bibliotekarskich.

Zachęcamy Państwa także do odwiedzenia naszego e-sklepu, gdzie wiele książek oferujemy w promocyjnych cenach. Można również zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz zapowiedziami, które wkrótce zostaną wydane.

Na początek wspólnej wędrówki polecamy następujące pozycje:


Janusz Korczak. Pisarz pod redakcją Anny Czernow.

>> Czytaj online <<

Niniejszy tom jest próbą wskrzeszenia, choćby na chwilę, Janusza Korczaka – pisarza. Literacka twórczość Korczaka jest dziś niemal zapomniana. 14 artykułów zamieszczonych w tej publikacji łączy motyw, który można uznać za klucz otwierający każdy aspekt twórczości Korczaka – jest nim dziecięcość. Mam nadzieję, że publikacja ta będzie inspirowała Czytelników na dalsze refleksje i samodzielne rozpoznania intelektualne.


Miś – zabawka – bohater literacki wzór wychowawczy autorstwa Justyny Binio

 

>> Czytaj online << 

To poradnik podzielony na trzy części. Pierwsza to rozważania na temat literatury dla najmłodszych dzieci – w aspekcie roli bohaterów literackich – misiów. Druga i trzecia część zawiera oryginalne i twórcze rozwiązania metodyczne – scenariusze, wystawy, warsztaty wykorzystujące literaturę, a także filmy – tematycznie związane z postaciami różnego typu misiów. Poradnik będzie pomocny w praktycznej działalności bibliotekarzy i innych grup zawodowych pracujących na rzecz najmłodszych dzieci.


Modele współpracy bibliotek publicznych. Czy razem możemy więcej, szybciej, lepiej? pod redakcją Lilii Marcinkiewicz.

>> Czytaj online <<

W publikacji pokonferencyjnej znajdziemy m.in. artykuły o informacji i komunikacji w świecie cyfrowym, systemie bibliotecznym MAK+, regionalnych systemach informacyjnych bibliotek, normach, standardach i zaleceniach dla bibliotek publicznych oraz o bibliotekach cyfrowych.

Zachęcamy do lektury i życzymy naszym Czytelnikom dużo zdrowia!!

Zespół Wydawnictwa Naukowego i Edukacyjnego SBP


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP