Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej informacji... więcej >

#NieZostawiamCzytelnika - Stacja Kultura w Rumi w czasie kwarantanny

Data dodania: 30.03.2020

#NieZostawiamCzytelnika - Stacja Kultura w Rumi w czasie kwarantanny

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia w tym trudnym czasie przeniosła się do świata online. Działa zdalnie i przez cały czas pod hasłem #zostanwdomu pozostaje w kontakcie ze swoimi czytelnikami poprzez media społecznościowe, organizując m.in. internetowe zabawy, wyzwania i quizy.

Każdego dnia na swojej stronie facebookowej, Biblioteka proponuje czytelniczy rozkład jazdy, w którym umieszcza linki z dostępami do darmowych audiobooków i ebooków, zachęca do rodzinnego spędzania czasu poprzez różne inspiracje do zabaw z dziećmi, podpowiada uczniom gdzie znaleźć potrzebne do szkoły lektury i zaprasza do udziału w spotkaniach autorskich czy przedstawieniach teatralnych bez wychodzenia z domu. Ponadto w specjalnie nagranym wideo czy jak uszyć maseczkę.

Każdego ranka pracownicy Stacji Kultury biorą udział w zdalnej burzy mózgów i wymyślają akcje, w których można wziąć udział poprzez Instastories oraz Tweety.

Na Twitterze co piątek Biblioteka prowadzi akcję #ksiazkanaweekend, która polega na dzieleniu się czytanymi w trakcie weekendu książkami. To taka akcja promująca czytelnictwo nie tylko wśród użytkowników rumskiej biblioteki.

Ponadto w ramach #zostanwdomu prowadzono m.in. akcję #poczytajmizwierzu: każdy czytelnik mógł pochwalić się jak jego zwierzęcy przyjaciel dzielnie pomaga w nadrabianiu lektur podczas kwarantanny. Zorganizowano także quiz, który polegał na odgadywaniu tytułów książek złożonych z emotikonek.

25 marca Biblioteka obcgodziła wirtualnie Dzień Czytania Tolkiena, proponując na Instagramie oraz Twitterze foto-zabawę w uniwersum Hobbita, a efektem było mnóstwo nadesłanych pięknych zdjęć, w tym wspomnienia z wycieczki do PRAWDZIWEGO Hobbitonu!

Kwarantanna skłoniła też bibliotekarzy do zorganizowania Q&A na Instastories, dzięki czemu mogli odpowiedzieć na pytania nurtujące czytelniczki i czytelników.

Przed Stacją Kultury jeszcze wiele wyzwań, quizów i konkursów, o których już wkrótce będzie mozna się dowiedzieć z mediów społecznościowych Biblioteki:

W imieniu Biblioteki zapraszamy do ich śledzenia, jak i obejrzenia wcześniejszych wydarzeń dostępnych na kanale YT.


Redakcja

Źródło: Stacja Kultura - Biblioteka Rumia

Zapraszamy bibliotekarzy do dzielenia się dobrymi praktykami i przesyłania na adres naszej redakcji: redakcja.portal@sbp.pl informacji o realizowanych akcjach i wydarzeniach, organizowanych przez biblioteki online i skierowanych do czytelników. Najciekawsze inicjatywy będziemy publikować na portalu sbp.pl w ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP