Polecamy
Aleksander Radwański 6,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

"Zwyrtała 2020" - nagroda specjalna za promocję czytania online w okresie 1 marca-31 maja 2020

Data dodania: 02.04.2020

Zwyrtała tak pięknie grał, że potrafił porwać aniołów do tańca i roztańczyć całe niebo!. Zachęceni sukcesem pierwszej edycji konkursu, ogłaszamy drugą edycję i ponownie szukamy "czytelniczego Zwyrtały", którego pomysł porwał do lektury i rozczytał szkołę, dzielnicę, wieś, miasto…

Laureatem konkursu może być każdy, niezależnie od wieku i miejsca działania, kogo pomysł zachwyci konkursowe jury w składzie: prof. Anna Janus-Sitarz (Uniwersytet Jagielloński), prof. Grzegorz Leszczyński (Uniwersytet Warszawski) i Konstanty Przybora (Agencja Reklamowa PZL). Aby wziąć udział, należy zapoznać się z regulaminem konkursu oraz wypełnić i przysłać do 10 maja 2020 r., na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce -Zdroju, krótki formularz z opisem projektu.

W ramach konkursu można również zgłaszać kandydatów do nagrody specjalnej „Zwyrtała 2020” – za najlepszy pomysł na promocję czytania, zrealizowany online w okresie 1 marca – 31 maja 2020. W przypadku nagrody specjalnej, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 czerwca 2020.

Materiały konkursowe znajdują się pod linkiem http://www.rabkafestival.pl/aktualnosci/konkursy/

Główna nagroda to: tytuł zwycięzcy konkursu i dyplom, wykonany na podstawie linorytu autorstwa Jerzego Koleckiego, możliwość publikacji zwycięskiego pomysłu oraz jego prezentacji podczas warsztatów dla dorosłych w ramach Rabka Festival 2020, a także ufundowany przez Uzdrowisko Rabka S.A. trzydniowy pobyt, z osobą towarzyszącą, w Medical SPA „Rabczański Zdrój” z wyżywieniem i pakietem zabiegów SPA. Przewidujemy także przyznanie pięciu wyróżnień.

W 2019 roku jury przyznało 11 wyróżnień i dwie nagrody główne: dla Marii Deskur z Fundacji Powszechnego Czytania za projekt „Książka na receptę, i dla Edyty Pietrzak z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie za projekt „Centralne Biuro Czytelnicze”.

Pomysły, które znalazły się w finale konkursu w 2019 roku zostały opublikowane w prestiżowym piśmie naukowym „Polonistyka – Innowacje” https://pressto.amu.edu.pl/index.php/pi oraz w czasopiśmie dla nauczycieli „Wychowawca” www.wychowawca.pl

Konkurs został objęty patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich


Iwona Haberny


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP