Polecamy
Władimir Mirzojew 20,90 PLN 24,90 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Skrzypce i gitary w bytomskiej bibliotece

Data dodania: 06.05.2011

Skrzypce i gitary w bytomskiej bibliotece

Skrzypce i gitary w bytomskiej bibliotece Niedawno powołany Klub muzyczny „Znikający kot” w bytomskiej bibliotece gościł kilkunastu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli. Uczniowie pod kierunkiem pedagogów: Adama Świdzińskiego, Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej, Elżbiety Cichockiej i Alicji Aksentowicz wykonali 1-godzinny program artystyczny, na który złożył się przekrój utworów na skrzypce i gitary.

Obok utworów solo z akompaniamentem, zachwyt budziły kwartety smyczkowe młodszej i starszej grupy. Bez pomyłek, z pasją , płynęły piękne dźwięki spod smyczka utalentowanej Mai Masiowskiej, a w młodszej grupie Patrycji Śmiejczak-Świdzińskiej serca publiczności zdobyły Martyna Wróbelewska, Adrianna Iwasieczko, Julia Aksentowicz i Marcel Świdziński , akompaniowała z wyczuciem Ania Wilant. Najlepszy w Polsce wśród szkół muzycznych I stopnia kwintet gitarowy zaczarował publiczność. Pięknie zgrali soliści Przemek Niemiec i Kinga Barańczak, która godnie reprezentowała Polskę w konkursie gitarowym w Weimarze.

Podziw budziła świetna organizacja koncertu (organizator Adam Świdziński), jak też wysoki poziom wykonawców. Artyści i nauczyciele otrzymali gorące brawa, a słowom uznania nie było końca. Szczególne podziękowania dyrektor biblioteki Janina Czechanowska skierowała do dyrektora PSM Jerzego Tadeusza Szyndera, który mimo napiętego grafiku wyjazdów i konkursów dokonał „cudu” i mogliśmy usłyszeć doskonałe brzmienia najlepszych w Polsce. A wszystko to w ramach projektu „Nagłaśniamy kulturę w bibliotece” i dotacji z Akademii Filantropii w Polsce w Programie Rozwoju Bibliotek!


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP