Polecamy
Małgorzata Kowalska 32,00 PLN 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

#NieZostawiamCzytelnika – działania online MBP w Ostrowi Mazowieckiej

Data dodania: 15.04.2020

#NieZostawiamCzytelnika – działania online MBP w Ostrowi Mazowieckiej

Ostrowska Biblioteka, wychodząc naprzeciw swoim czytelnikom w związku z zaistniałą sytuacją, wprowadziła szereg działań online. Mając na uwadze dużą ilość propozycji pojawiających się w internecie w obecnym czasie i to, że w tym nadmiarze użytkownicy mogą mieć trudnośćz wyszukiwaniem czytelniczo-książkowych informacji, postanowiliśmy im to ułatwić i wykonywać to za nich.

Promujemy tym sposobem książkę i możliwość czytania. Na profilu Biblioteki codziennie zamieszczamy propozycje darmowych e-booków i audiobooków. Informujemy też na bieżąco o spotkaniach autorskich online. Udostępniamy przez telefon kody do Platformy Legimi. Mając też na uwadze naszą działalność na rzecz regionu, proponujemy i zachęcamy naszych czytelników do zapoznania się z działalnością etnograficzną innych instytucji. Pracując zdalnie, kończymy też działania związane z selekcją zbiorów.   

Aby umilić czytelnikom czas spędzany w domu, stworzyliśmy projekt Tydzień Inspiracji on-line z Biblioteką.

Codziennie proponujemy inną ofertę tematyczną, m.in. Sport to zdrowie, Jak robić bezpiecznie zakupy podczas pandemii, Kino familijne czy Dzień dla Seniora. Inspiracje odnoszą się do miejsc w sieci, stron, blogów, z których można skorzystać za darmo.
Na naszym fanpage'u odbywają się pojedynki książek. Wśród uczestników, którzy zagłosowali na zwycięski tytuł rozlosowujemy nagrody książkowe.

Uczestniczymy w działaniach i przedstawiamy propozycje online w związku ze świętami okołoliterackimi i nie tylko, m.in. Międzynarodowym Dniem Książki, Światowym Dniem Czytania Tolkiena, Międzynarodowym Dniem Teatru, rocznicą śmierci św. Jana Pawła II, czy akcją Żonkile. Będziemy czytać bajki dla dzieci online i przygotowujemy się do akcji sleeveface pod hasłem Ubierz się w książkę w domu.

Systematycznie wdrażamy nowe propozycje, staramy się, aby nasz profil tryskał optymizmem, a dzięki temu mamy nadzieję, że nasi czytelnicy są zadowoleni i nie nudzą się. Myślimy też o ofercie na przyszłość, gdy już wrócimy do naszej Biblioteki po przerwie. Przygotowujemy nowe pomysły, scenariusze zajęć, szukamy nowości książkowych, piszemy projekty. Wszystko to dla naszych czytelników, aby być z nimi w stałym kontakcie podczas tego niewątpliwie odmiennego okresu, w jakim przyszło nam prowadzić biblioteczną działalność.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z oferty online MBP w Ostrowi Mazowieckiej. Wszystko dostępne na naszej stronie: www.bibl.ostrowmaz.pl oraz profilu FB:  https://www.facebook.com/Miejska-Biblioteka-Publiczna-im-Marii-D%C4%85browskiej-w-Ostrowi-Mazowieckiej-223777197690056/


MBP w Ostrowi Mazowieckiej
#NieZostawiamCzytelnika


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP