Polecamy
Małgorzata Kisilowska 39,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Agata Mrówczyńska

Kujawsko-pomorski Bibliotekarz Roku 2019

Kustosz w Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza we Włocławku

wykształcenie: wyższe licencjackie
15 lat pracy w bibliotece


 

Działania na rzecz biblioteki /bibliotek

A. Mrówczynska prowadzi fanpage'a Filii Nr 2 oraz promuje działania biblioteki w mediach społecznościowych. Współpracuje z bibliotekami szkolnymi i bibliotekami uczelni wyższych, które działają w mieście, w ramach promocji biblioteki i czytelnictwa.

Działania na rzecz  użytkowników biblioteki i środowiska lokalnego


Prowadzi Dyskusyjny Klub Książki Fantastycznie zakręceni propagując literaturę fantastyczną wśród użytkowników biblioteki oraz Dyskusyjny Klub Komiksu dla młodzieży, który powstał z jej inicjatywy.
Jest inicjatorką i organizatorką wielu ciekawych imprez i spotkań w Bibliotece takich jak:

  • warsztaty międzypokoleniowe z zakresu szeroko pojętego rękodzieła (np. plastyki, szydełkowania, ozdabiania pisanek, bombek). Zajęcia prowadzone przez nią od kilku lat integrują przedstawicieli lokalnej społeczności;
  • akcja Mannequin Challenge służąca kreowaniu pozytywnego wizerunku bibliotekarzy i promocji czytelnictwa. W 2019 r., w 3 edycji udział wzięli bibliotekarze, czytelnicy oraz studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, którzy o godz. 12, zastygli w różnych pozach, na kilka minut, każdy z książką w ręku;
  • spotkań literackich czy obchodów m.in. Dnia Kobiet, podczas których wręczała czytelniczkom filii własnoręcznie przygotowane zakładki do książek.

Była też pomysłodawczynią i współ scenarzystką krótkiego filmu reklamującego spotkanie autorskie z A. Rogozińskim, pisarzem. Zaangażowała się w przygotowanie Nocy Bibliotek ph. Znajdźmy wspólny język oraz imprezy Literacki Bulwar Sztuki organizowanej w przestrzeni miejskiej przez UM Włocławek. Ponadto brała udział w przygotowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć w ramach programów finansowanych przez UM Włocławek,  np. profilaktyki przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii.    

Działania na rzecz innych bibliotek i środowiska bibliotekarskiego

Od kilkunastu lat A. Mrówczyńska jest członkiem SBP i działa w jego strukturach. W tej kadencji pełni funkcję przewodniczącej koła SBP we Włocławku. Jest pomysłodawczynią i organizatorką spotkań integrujących środowisko bibliotekarskie, np. z okazji Dnia Kobiet, Dnia Bibliotekarza czy spotkań mikołajkowych. Prowadzi fanpage'a Oddziału SBP we Włocławku.

Osiągnięcia zawodowe kandydata z wcześniejszych lat  

A. Mrówczyńska pracuje w Bibliotece od 2005 r. Brała aktywny udział w przygotowaniu i uruchomieniu sprawnej obsługi czytelników w elektronicznym, zintegrowanym systemie SOWA, wprowadzonym w filiach w 2010 r. Prowadziła i nadal prowadzi warsztaty dla seniorów z podstawowej obsługi komputerów i katalogu online biblioteki. Współorganizowała akcję Dzień sąsiada na Zazamczu, integrujacą lokalną społeczność.

Cechy osobowościowe

Jest osobą kreatywną, rzetelną i pracowitą. Posiada umiejętność pracy w grupie, przydatną przy organizacji różnych wydarzeń. W środowisku bardzo lubiana, szczególnie za spokój i opanowanie oraz pozytywną energię, która z niej emanuje. Miłośniczka zwierząt, prac ogrodowych i ręcznie robionych przedmiotów.
  


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP