Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

#NieZostawiamCzytelnika - BPMiG Barcin

Data dodania: 27.04.2020

#NieZostawiamCzytelnika - BPMiG Barcin

Od 12 marca br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest zamknięta dla czytelników; powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie biblioteki.
Nie zaprzestaliśmy jednak pracy; chętnie i aktywnie włączyliśmy się w akcję #NieZostawiamCzytelnika, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich na portalu Facebook. Szybko powstał plan treści, które miały być regularnie publikowane na profilu barcińskiej biblioteki:

Poniedziałek: informacje skupione na książce. Tego dnia udostępniamy informacje o dostępnych online e-bookach i audiobookach, promujemy usługi typu Legimi, IbukLibra czy tymczasowy darmowy dostęp do EmpikGo. Piszemy gdzie i kiedy odbywają się ciekawe spotkania autorskie online z pisarzami, księgarzami itd.

Wtorek: informacje o kulturze online oraz Wiosenne Wyzwanie Czytelnicze. Piszemy o interesujących wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych online: spektaklach teatralnych i operowych, koncertach, bezpłatnym dostępie do filmów online, wirtualnych spacerach w muzeach itd. Tego dnia zapraszamy także czytelników do udziału w Wiosennym Wyzwaniu Czytelniczym; zadajemy pytanie o bardzo szerokiej tematyce – acz nawiązującej do książek i zapraszamy do odpowiedzi w komentarzach.

Środa: dzień dla dzieci! Tego dnia prezentujemy dostępne online materiały skierowane dla młodszych czytelników: e-booki, warsztaty, konkursy,  gry, quizy, pomoce w nauczaniu. Jest w czym wybierać!

Czwartek: informacje związane z historią. Tego dnia publikujemy zdjęcia i dokumenty z działającej przy bibliotece Izby Tradycji. Posty te wywołują zazwyczaj ożywioną dyskusję; czytelnicy wymieniają się informacjami, w komentarzach pokazują własne stare zdjęcia. 

Piątek: tego dnia publikujemy memy, żarty, anegdoty, zapraszamy czytelników do udziału w luźnych zabawach. Jest to dzień nastawiony na humor, rozluźnienie się, uśmiech.
Sobota: zapraszamy czytelników do oglądania zdjęć z bibliotecznych archiwów. Publikujemy zdjęcia z imprez i wydarzeń, które miały miejsce w bibliotece np. w latach 90tych XX wieku. Czytelnicy chętnie odnajdują się na zdjęciach i komentują fotografie.

Oprócz postów publikowanych w ramach powyższego planu publikujemy informacje związane z bieżącymi wydarzeniami, np. Dniem Pracownika Służby Zdrowia, Międzynarodowym Dniem Ziemi, Międzynarodowym Dniem Książki, Akcją Żonkile związanej z rocznicą powstania w getcie warszawskim itd. Słowem, na naszym Facebooku wciąż się coś dzieje!
Również na naszym bibliotecznym Instagramie regularnie publikujemy treści. Ostatnio wrzuciliśmy tam zdjęcie stojącego przed biblioteką pomnika naszego patrona – Jakuba Wojciechowskiego – w maseczce. W końcu, jak nakaz, to nakaz!

https://www.facebook.com/bpmigb/
https://www.instagram.com/bibliotekabarcin/


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP