Polecamy
Katarzyna Biernacka-Licznar 25,00 PLN 41,00 PLN

Rozprawa jest pierwszym syntetycznym rozpoznaniem recepcji włoskiej literatury dziecięcej w Polsce. Z... więcej >

MBP w Kielcach gotowa na otwarcie dla czytelników

Data dodania: 28.04.2020

MBP w Kielcach gotowa na otwarcie dla czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach deklaruje gotowość do drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, w którym mają zostać otwarte niektóre instytucje kultury: biblioteki, muzea, galerie sztuki.

 

Data wejścia w życie tego etapu nie jest jeszcze znana. Będzie ona ustalona na podstawie dynamiki nowych zachorowań.

W trosce o czytelników i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach wprowadzone zostały nowe procedury bezpiecznego korzystania z książnicy.

Oto niektóre z nich: 

  • Ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni.
  • Każdą osobę będzie obsługiwać dwóch pracowników filii z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jeden bibliotekarz przyjmie książkę od czytelnika, drugi zaś wypożyczy książkę czytelnikowi. Po każdym kontakcie z książką będą dezynfekowane rękawice.
  • Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maski lub przyłbice, oddzieleni od czytelnika płytą pleksi.
  • W bibliotece, w wydzielonym miejscu, będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce lub innym zabezpieczeniu. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie.
  • W każdej placówce wyznaczono, zabezpieczono i odpowiednio oznaczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa 14 dni.
  • W każdej filii umieszczone zostaną informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez czytelników oraz przerwach (co 2 godz. po 10 min) w celu zdezynfekowania pomieszczenia, w którym przebywają użytkownicy biblioteki (drzwi, klamek, pleksi i podłogi).

Próba Generalna w Nowej Rzeczywistości


21 kwietnia 2020 r. Dyrektor MBP w Kielcach Anna Żmudzińska wydała Zarządzenie dotyczące traktowania wypożyczonych egzemplarzy po odwołaniu stanu epidemii w Polsce i wznowieniu pracy bibliotek. W Załączniku do Zarządzenia zostały wymienione szczegółowo procedury przyjmowania książek i poddawania ich kwarantannie. 

Z całością procedur można zapoznać się na stronie MBP w Kielcach https://bit.ly/2x1DOAc


MBP w Kielcach


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP