Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację bibliotekarską u... więcej >

VIII Edycja konkursu fotograficznego „Bibliotekarz inny niż myślisz” - rozstrzygnięta!

Data dodania: 13.05.2020

VIII Edycja konkursu fotograficznego „Bibliotekarz inny niż myślisz” - rozstrzygnięta!

Rostrzygnięcie konkursu fotograficznego "Bibliotekarz inny niż myślisz" odbywa się rokrocznie podczas seminarium "Biblioteki świata", organizowanego przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu w ramach ogólnopolskiego programu SBP - Tydzień Bibliotek.
Wydarzeniu od lat towarzyszy koncert w wykonaniu dr Marii Rutkowskiej z Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

W tym roku z powodu pandemii seminarium zostało odwołane a koncert wraz życzeniami dla Bibliotekarzy został nagrany przez pianistkę wcześniej  i udostępniony online na kanale You Tube SBP .

Zapraszamy do wysłuchania życzeń i koncertu 

 


W tym roku do konkursu zgłoszono prawie 60 zdjęć ze wszystkich typów bibliotek z całej Polski, a nawet z Irlandii. Od jakiegoś już czasu myślałem, że to będzie ostatnia edycja, że pomysły się wyczerpią, że zabraknie świeżości. Tymczasem bibliotekarze wykazali się wielka wyobraźnią i inwencją, używając rekwizytów, różnych strojów, ciekawych miejsc nie tylko bibliotecznych.

W tym roku konkurs powinien się nazywać „Bibliotekarz inny niż myślisz, czyli bibliotekarz w czasach zarazy” bowiem wiele zdjęć odnosiło się do trudnej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się, ze względu na pandemię, ale na zdjęciach widać wesołych, kreatywnych bibliotekarzy, którzy w każdej sytuacji sobie poradzą. W moim odczuciu była to najlepsza edycja, ale niestety nie wszyscy mogą wygrać. Kapituła składająca się z członków Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przyznała 3 nagrody i jedno wyróżnienie a dodatkowo jedno wyróżnienie przyznał organizator Konkursu.

Chciałbym  jednak pokazać wszystkie zgłoszone zdjęcia, żeby trud i praca wielu osób, nie tylko autora zdjęcia została doceniona. Prezentacja wszystkich zgłoszonych prac będzie miała miejsce po wakacjach na portalu SBP.

Serdecznie wszystkim gratuluję.

Paweł Pioterek / Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu


VIII Edycja konkursu fotograficznego
„Bibliotekarz inny niż myślisz”
- wyniki

I miejsce - Ktoś(ka) - Piotr Chlebus-Jancarczyk (Biblioteka Publiczna w Skoczowie)


II miejsce - Łowienie nowości – Anna Andrzejkiewicz (Biblioteka Publiczna w Kałuszynie)


III miejsce - Gra na emocjach – Daniel Graszka (Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie)


 Wyróżnienie Samorządu Studenckiego WSB - Alicja w krainie książek – Anna Łęczyńska, Beata Grudzień (Miejska Biblioteka Publiczna w Ustroniu)


 Wyróżnienie Organizatora Konkursu - BHP bibliotekarza w czasach zarazy – Katarzyna Kossakowska (Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu)


Redakcja


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP