Polecamy
49,00 PLN

Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Publikacja zbiorowa Mai... więcej >

Hanami nad Łódką, Zasmakuj w Bibliotece, Kern Wspaniały - WBP w Łodzi zaprasza do oglądania wystaw online

Data dodania: 15.05.2020

Hanami nad Łódką, Zasmakuj w Bibliotece, Kern Wspaniały - WBP w Łodzi zaprasza do oglądania wystaw online

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do oglądania wystaw online dostępnych w internecie. Oto kilka najnowszych wystaw, które bezpiecznie, bez konieczności wychodzenia z domu przybliżają nam kulturę. Wszystkie wirtualne wystawy WBP w Łodzi są prezentowane na stronie Biblioteki Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej

Hanami nad Łódką. Literatura japońska w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Kultura Kraju Kwitnącej Wiśni, a w jej ramach literatura japońska, posiada w Polsce oddane grono entuzjastów. W zbiorach WB w Łodzi znajduje się pewien zasób literatury japońskiej, który pragniemy przybliżyć Czytelnikom, zachęcając ich do sięgnięcia po ten oryginalny i znaczący w dorobku kulturalnym świata wątek.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-hanami/

Zasmakuj w Bibliotece - Słowem do głowy, serca i żołądka

Przez żołądek dociera się nie tylko do serc, ale także do wiedzy o ludziach, krajach, geografii, historii i literaturze - o szeroko pojmowanej kulturze polskiej i światowej poprzez pryzmat stołu i jedzenia, czyli kultury kulinarnej.
Prezentowane książki - to stare i nowe opowieści, napisane różnym językiem, w różnym stylu i formie, jak i z różnorodnym podejściem do zagadnień. Oczywiście znajdziemy w nich również przepisy, receptury i rady kulinarne. W sposób mądry, czasem humorystyczny, ale na pewno smaczny przeniosą nas w wielowymiarową w czasie i przestrzeni podróż, uczestnicząc w zmysłowej uczcie intelektualnej.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-slowem-do-glowy/

Kern Wspaniały

Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy urodzin oraz 10 rocznicy śmierci znakomitego pisarza Ludwika Jerzego Kerna zapraszamy Państwa do zapoznania się z wystawą online "Kern Wspaniały". Wystawa prezentuje utwory dla dzieci autorstwa L. J. Kerna pochodzące z Kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej mieszczącej się w Dziale Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Ludwik Jerzy Kern poeta, dziennikarz, satyryk, autor tekstów piosenek oraz książek dziecięcych. Do klasyki literatury dziecięcej wprowadził takie postaci, jak pies Ferdynand ("Ferdynand Wspaniały”) i porcelanowy słoń Dominik ("Proszę słonia"), zaskarbiając sobie tym samym miłość najmłodszych czytelników, czego doskonałym dowodem jest Order Uśmiechu, który otrzymał w roku 1972.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-kern-wspanialy/

Zapraszamy do wirtualnego odwiedzania naszych wystaw!

#NieZostawiamCzytelnika


Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi


 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP