Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Rok Miłosza w Krakowie

Data dodania: 09.05.2011

Rok Miłosza w Krakowie

Dziś o godzinie 17.00 rozpoczną się spotkania z cyklu "Five o'clock z Miłoszem" czyli czytanie poezji w porze podwieczorku, przy specjalnie zaaranżowanych stolikach rozstawionych w trzech agendach WBP i przy głównym wejściu do budynku. Każdy, kto zdecyduje się na celebrowanie w ten sposób utworów Noblisty otrzyma filiżankę gorącej herbaty i tomiki wierszy do czytania. Poza użytkownikami WBP do akcji przyłączą się również artyści, którzy codziennie będą rozpoczynać Five o'clock głośnym odczytaniem wybranego utworu. Do kolejnych podwieczorków z Miłoszem zaproszeni zostali: Hanna Bieluszko, Grzegorz Mielczarek, Ewa Kaim, Marta Bizoń oraz Dominika Bednarczyk.

Ponadto, w Tygodniu Bibliotek każdego dnia, punktualnie o godzinie 12.00, przez ok. 15 minut z okien Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie rozbrzmiewać będą "Miłoszowskie hejnały". Happening polegał będzie na czytaniu wybranych utworów Czesława Miłosza przez pracowników biblioteki i zachęconych do tego czytelników. Kolejnym przedsięwzięciem w ramach projektu jest literacka gra terenowa „Łowcy Poezji”, która rozpocznie się 12 maja o godzinie 10.00. Impreza ma charakter wyprawy w wybrane miejsca w środowisku miejskim Krakowa, a jej głównym celem jest odnalezienie w wyznaczonych punktach podzielonych na fragmenty wierszy Czesława Miłosza.

W trakcie trwania projektu od początku roku odbywają się również spotkania "Miłosz w drodze", podczas których znani krakowscy artyści czytają wybrane utwory Czesława Miłosza. Na kolejne z serii spotkań zapraszamy 19 maja do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (Oddział dla młodzieży, godzinie 10.00), gdzie interpretacji utworów poety podejmą się Krzysztof Globisz i Andrzej Sikorowski.

oprac. Agnieszka Będkowska
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP