Polecamy
Jarosław Kończak 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak... więcej >

Wrocławski Codziennik Ilustrowany - projekt MBP we Wrocławiu

Data dodania: 01.06.2020

Wrocławski Codziennik Ilustrowany - projekt MBP we Wrocławiu

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu w partnerstwie z miastem Wrocław przygotowała „Wrocławski Codziennik Ilustrowany”. Pierwsza karta tego wyjątkowego kalendarza ukazała się 1 czerwca 2020 r.

Organizatorzy, do współpracy nad Codziennikiem, zaprosili 16-tu uznanych ilustratorów i ilustratorki książek, którzy stworzyli 30 niepowtarzalnych „kart z kalendarza” na każdy dzień czerwca. Poprzez formę graficzną i lapidarny,   słowny komentarz obrazujący jakiś aspekt bieżącej rzeczywistości społecznej,  stanowią one autorską wypowiedź,  która pobudza do refleksji.

Karty będą publikowane od 1 do 30 czerwca na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu - zawsze o godzinie 12:00. Każda publikacja będzie dostępna jedynie przez dobę,  będzie ją można pobrać na dysk i wydrukować.

Po zakończeniu projektu MBP we Wrocławiu planuje zorganizować wystawę w Centrum Innowacji Przejście we Wrocławiu (ul. Świdnicka 19)/ Filia nr 13 MBP. Zaprezentowane zostaną wtedy sylwetki twórców,  którzy byli zaangażowani w powstawanie kalendarza.

 

Projekt realizowany jest on-line, ale Partnerem w przestrzeni publicznej jest wrocławska – Chleboteka. W czterech lokalizacjach tej nowoczesnej piekarni będą zawieszone plakaty informujące o Wrocławskim Codzienniku Ilustrowanym, a część Klientów otrzyma kartoniki promujące ofertę Biblioteki i Chleboteki.
Wspomniane partnerstwo publiczno - prywatne to nawiązanie do rytmów codzienności, swoistego "różańca codzienności", w które wpisane są nasze sprawy: te zawodowe, te prywatne i publiczne.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Biblioteki: https://www.biblioteka.wroc.pl/2734-wroclawski-codziennik-ilustrowany
To tu - na www.biblioteka.wroc.pl - będą publikowane karty Codziennika.

 


Mat. pras. MBP we Wrocławiu
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP