Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

Innowacyjna biblioteka internetowa

Data dodania: 01.06.2020

Innowacyjna biblioteka internetowa

Przyszło nam żyć w ciekawych czasach. W ciągu zaledwie kilku lat wyrósł silny i nowoczesny konkurent dla książki drukowanej w postaci elektronicznego odpowiednika. Współczesne biblioteki stają przed nowymi wyzwaniami i muszą otworzyć się na zmiany.
Klasyczna biblioteka to setki metrów półek zastawionych papierowymi książkami, które poza niezliczoną liczbą zalet mają również poważne wady. Naturalne zużycie wolumenu, szybka dezaktualizacja, trudności w rozbudowie zbiorów, zapotrzebowanie na miejsce do przechowywania oraz zagrożenia, które ujawniły się w dobie pandemii. To wszystko powoduje, że biblioteki muszą otworzyć się na innowacyjne rozwiązania, które są doskonałym uzupełnieniem klasycznej formy działalności i pozwalają na dotarcie do klientów na nowe sposoby.

Platforma ebookpoint BIBLIO to usługa adresowana do bibliotek, która pozwala na szybkie zwiększanie zasobów bez potrzeby inwestowania w fizyczną infrastrukturę. Umożliwia poszerzenie zbiorów o  ebooki, audiobooki, a nawet kursy video.

Klienci klasycznej biblioteki za pośrednictwem platformy otrzymują dostęp do oferty BIBLIO i mogą z niej korzystać niezależnie od swojej lokalizacji (dostęp przez internet), pory dnia i nocy (działa przez całą dobę, 365 dni w roku), posiadanych urządzeń (działa na komputerze, tablecie, czytniku) za pomocą przeglądarki stron WWW lub nowoczesnych mobilnych aplikacji.

Dodatkowo różnorodność formatów sprawia, że idealnie nadaje się ona również dla czytelników z dysfunkcjami słuchu lub wzroku.

Platforma ebookpoint BIBLIO oferuje dostęp do różnego rodzaju literatury. Kryminały, romanse, publicystyka, reportaże, thrillery, szeroki wybór beletrystyki oraz literatura fachowa i specjalistyczna na wyłączność (np. oferta Grupy Helion, Oxford, Packt, O’Reilly) to tylko część oferty. W BIBLIO można również znaleźć książki obcojęzyczne w wielu językach (takich jak np. angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski).

Sam proces wdrożenia platformy ebookpoint BIBLIO jest szybki i prosty. Właściwie wszystko sprowadza się do podpisania umowy i wybrania oferty z bogatego katalogu. Usługi ruszą natychmiast i czytelnicy mogą z nich korzystać bez żadnych ograniczeń.

Administracja platformą po stronie biblioteki również jest intuicyjna i pozwala na sprawną aktualizację oferty, dopasowywanie jej do wymagań czytelników oraz zarządzanie raportami i rozliczeniami.

Czas izolacji, z którym przyszło nam się aktualnie borykać, ujawnia również kolejną zaletę platformy ebookpoint BIBLIO. Czytelnicy mogą korzystać z oferty w sposób nieprzerwany i bezpieczny. Na żadnym etapie nie ma mowy o kontakcie pomiędzy ludźmi oraz styczności z przedmiotami, które dotykał wcześniej ktoś inny.

Podsumowując, platforma ebookpoint BIBLIO to naturalny sposób na wygodne dopasowanie oferty klasycznej biblioteki do zupełnie nowych realiów rynku. 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP