Polecamy
Sarah Skumanov 11,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

„Pasja czytania - cykl szkoleń e-learningowych” bezpłatny projekt edukacyjny

Data dodania: 10.06.2020

„Pasja czytania - cykl szkoleń e-learningowych” bezpłatny projekt edukacyjny

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza bibliotekarzy do udziału w bezpłatnym projekcie edukacyjnym „Pasja czytania – cykl szkoleń e-learningowych”, realizowanym w ramach programu MKiDN Partnerstwo dla książki.

Głównym celem projektu jest wyposażenie uczestników w umiejętność wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w zakresie animowania czytelnictwa dzieci, młodzieży i osób w wieku 60+ do utrwalania wspomnień o dawnych lekturach, tworzenia recenzji współczesnych książek i upowszechniania przygotowanych materiałów na utworzonych stronach internetowych, blogach czytelniczych, w e-publikacjach. Projekt będzie realizowany w formie 3 szkoleń e-learningowych oraz zajęć przeprowadzonych, po zakończeniu szkoleń, przez uczestników projektu w macierzystych bibliotekach.

Projekt będzie realizowany w trzech etapach:

1. Trzy kursy na platformie elearningowej SBP (http://elearning.sbp.pl): „Strony i blogi czytelnicze”, „Elektroniczne publikacje” oraz „Wywiad – to proste”. Każdy kurs będzie trwał 20 godzin.

2. Warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów przeprowadzone przez bibliotekarzy, biorących udział w projekcie, w swoich placówkach na temat nagrywania wywiadów, tworzenia e-publikacji, stron internetowych i blogów.

3. Przekazanie do SBP relacji z przeprowadzonych zajęć warsztatowych i upowszechnienie ich na dedykowanej stronie projektu.

Limit miejsc na każdym szkoleniu wynosi 25 osób. Na każdy kurs będzie prowadzona niezależna rejestracja.

Zapisy na pierwszy bezpłatny kurs elearnigowy „Strony i blogi czytelnicze”, który  startuje już 6 lipca br., rozpoczną się 15 czerwca br. za pośrednictwem formularza rejestracyjnego na portalu sbp.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu, jego etapów oraz zasad rekrutacji znajdują się na stronie www.szkolenia.sbp.pl/pasja-czytania

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP