Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Tydzień Bibliotek 2011 w Brzezinach

Data dodania: 10.05.2011

Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu upowszechnianie czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym oraz sprzyja popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami Ukazywane jest tu też znaczenie książki dla kultury i postępu cywilizacyjnego, rozwoju intelektualnego, zwłaszcza młodego pokolenia. Program rozpoczyna się z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek - 8 maja.

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach na Tydzień Bibliotek przygotowała szereg atrakcji. Zagościła tu m.in. wystawa obrazów Joanny Milczewskiej i lamp witrażowych Dariusza Drzewieckiego, o czym piszemy w odrębnym artykule. Kolejną ekspozycję na temat Tatr przygotował Łódzki Oddział Towarzystwa Tatrzańskiego, o czym napiszemy szerzej w przyszłym tygodniu. Obie wystawy będzie można oglądać do końca maja. Nie obyło się także bez ciekawych spotkań. Do Brzezin przyjechał Mieczysław Borkowski - dyrektor Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi, o czym informujemy również w osobnym tekście.

W ramach Tygodnia Bibliotek brzezińska placówka włączyła się również w akcję "Olej stado!,Bądź czarną owcą!". Jej celem jest promocja czytelnictwa, gdyż według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. Na koniec niespodzianka. Brzezińska biblioteka wprowadziła amnestię biblioteczną pod hasłem "Maj bez kar". Czytelnicy, którzy niezgodnie z regulaminem biblioteki przetrzymują książki będą mogli zwrócić je w tym miesiącu nie ponosząc kar finansowych. Warto więc zaglądać do biblioteki do czego zachęca też tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek: "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę".

oprac. Danuta Wylazłowska, dyrektor MBP w Brzezinach
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP