Polecamy
Hanna Łaskarzewska 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację... więcej >

Kolejna nagroda dla Artura Jazdona za książkę "Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu 1919-2018. Zasoby. Działania. Ludzie"

Data dodania: 25.06.2020

Kolejna nagroda dla Artura Jazdona za książkę

22 czerwca br. odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za najlepszą publikację o Wielkopolsce w roku 2019. Nagrodę w kategorii literatura naukowa otrzymał dr hab. Artur Jazdon (Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu) za książkę “Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu 1919-2018. Zasoby. Działania. Ludzie”.

To kolejna w tym roku nagroda dla Artura Jazdona za książkę o Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Publikacja ukazała się z okazji obchodów jubileuszowych 100-lecia Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu i otrzymała Nagrodę Naukową SBP im. A. Łysakowskiego za rok 2019 w kategorii prace o charakterze dokumentacyjno-informacyjnym.

Autorowi serdecznie gratulujemy! 

Dr hab. Artur Jazdon - wieloletni dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu (1992-2017), autor sześciu książek i ponad 120 artykułów z zakresu: historii ruchu wydawniczego, drukarstwa i księgarstwa, organizacji i zarządzania bibliotekami, polityki kadrowej w bibliotekach, finansowania nauki i bibliotek, komputeryzacji bibliotek i procesów bibliotecznych. Koordynator projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek Naukowych. Wieloletni członek Rady Wykonawczej Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich oraz SBP. Uhonorowany m.in. Medalem w Dowód Uznania, Honorową Odznaką SBP oraz Nagrodą im. A. Wojtkowskiego (2008).

 

Książkę można nabyć w e-księgarni BUP

lub na miejscu w Punkcie Informacyjnym biblioteki.


Czytaj także na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu oraz PTPN

Redakcja

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP