Polecamy
19,00 PLN 29,00 PLN

Biblioteka to dzisiaj instytucja wielowymiarowa. Z jednej strony, jak od wieków, gromadzi i... więcej >

Nowa filia GBP w Skarbimierzu otwarta!

Data dodania: 02.07.2020

Nowa filia GBP w Skarbimierzu otwarta!

23 czerwca 2020r. w Żłobiźnie otworzono nowa, piątą filię biblioteczną Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu.

Otworzenie filii w Żłobiźnie poprzedził gruntowny remont części budynków po byłej szkole rolniczej w tej miejscowości. Realizowano go poprzez zadanie "Utworzenie filii bibliotecznej Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu w m. Żłobizna – modernizacja części pomieszczeń po byłej szkole rolniczej" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek w latach 2016-2020 oraz dotacjom z Gminy Skarbimierz.

W uroczystości otwarcia filii GBP Skarbimierz wzięli udział: Wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit i inni pracownicy Urzędu Gminy, Starosta Brzeski Jacek Monkiewicz, przedstawiciele Instytutu Książki w Krakowie, przedstawiciele Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej z Opola, reprezentująca Marszalka Województwa Opolskiego Monika Jurek, ksiądz dziekan Stanisław Grzechynka, Pani Joanna Janocha – radna Gminy Skarbimierz, sołtys Żłobizny mi dyrektorzy brzeskich instytucji kultury oraz pracownicy GBP Skarbimierz.

Dyrektor GBP Skarbimierz podziękował za pomoc w realizacji zadania Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrektorowi Instytutowi Książki w Krakowie oraz Wójtowi Gminy Skarbimierz za sfinansowanie zadania, wykonawcy prac budowlanych Adamowi Ciepichałowi oraz wszystkim tym, którzy wspierali to dzieło, zwłaszcza Zastępcy Wójta Gminy Skarbimierz Leszkowi Dybie.

Filia biblioteczna w Żłobiźnie będzie czynna od poniedziałku do czwartku od 11.00 do 18.00 a w piątki od 11.00 do 16.00.

 

Więcej zdjęć z otwarcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu (FB)


Redakcja

Źródło, w tym tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu (FB)


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP