Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Etnopodróże z Biblioteką Kraków - lipiec - wrzesień 2020

Data dodania: 23.07.2020

Etnopodróże z Biblioteką Kraków - lipiec - wrzesień 2020

Biblioteka Kraków zaprasza mieszkańców Krakowa oraz turystów do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Etnopodróże z Biblioteką Kraków” – międzypokoleniowym przedsięwzięciu mającym na celu ukazanie bogactwa kultury ludowej i jej kulturotwórczej roli.

Wydarzenia będą odbywać się od lipca do września 2020 w filiach bibliotecznych oraz w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ulicy Powroźniczej 2.


Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy przez formularz, który znajduje się w kalendarzu z programem wydarzeń na stronie: https://www.biblioteka.krakow.pl/wydarzenia/

W ramach wydarzenia odbędą się:

 • Warsztaty literacko-plastyczne
  z udziałem autorów książek, które opisują, prezentują i popularyzują tradycje ludowe, dawne zwyczaje i obyczaje, działania artystyczne i zawody.
 • Warsztaty rękodzieła
  prowadzone przez twórców ludowych i pracowników Muzeum Etnograficznego w Krakowie, którzy przedstawią praktyczne umiejętności tworzenia plastyki obrzędowej, sztuki wytwarzania ozdób z bibuły, pisania ikon, plecionkarstwa, wycinanek, zabawkarstwa.
 • Etnopiknik
  (29 sierpnia 2020 | godz. 10:00 – 15:00 | ogród Biblioteki Głównej przy ulicy Powroźniczej 2)  Podczas pikniku z udziałem twórców ludowych odbędą się warsztaty koronkarstwa, malarstwa na szkle, wikliniarstwa, garncarstwa. Uczestnicy poznają także warsztat pracy powroźnika, wezmą udział w pokazie tańców ludowych oraz mody koronkowej.
 • Turniej regionalizmów krakowskich
  - międzypokoleniowy turniej przygotowany na postawie książki „Powiedziane po krakowsku. Słownik regionalizmów krakowskich”. Termin: wrzesień 2020 (dokładna data będzie podana w późniejszym terminie)

Więcej informacji, w tym harmonogram >> na stronie Biblioteki Kraków 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”


 

 Redakcja


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP