Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów najdaw­niejszych do... więcej >

"Tom w dom" - rusza nowy projekt MBP w Kaliszu

Data dodania: 29.07.2020

W poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r., Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu uruchamia nowy projekt zatytułowany „Tom w dom”. Projekt, którego pomysłodawcą jest jeden z bibliotekarzy, Arkadiusz Pacholski, zakłada dostarczanie książek do domów tym czytelnikom (i tylko tym), którzy ze względu na ograniczoną mobilność spowodowaną wiekiem, niepełno-sprawnością lub dłuższą chorobą, a także opieką nad niepełnosprawnym członkiem rodziny nie mogą osobiście odwiedzać biblioteki, a nie mają też nikogo, kto mógłby zjawić się w niej, wypożyczyć dla nich książki, dostarczyć je im, a następnie w terminie odnieść z powrotem do biblioteki, aby nie narażać ich na płacenie kary.

MBP, przy wsparciu Miasta Kalisz, zakupiła dwa rowery marki Romet, które będą służyć dostarczaniu książek. Zachęcamy osoby, które kwalifikują się do wzięcia udziału w projekcie, aby zgłaszały się telefonicznie lub mailowo do filii, w której otrzymały legitymację.

Na stronie internetowej MBP w Kaliszu oraz we wszystkich filiach dostępny będzie szczegółowy regulamin dotyczący nowej usługi.

http://www.mbp.kalisz.pl/


Redakcja


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP