Polecamy
21,00 PLN 45,00 PLN

Autorom zebranych w tomie tekstów przyświecał cel przypomnienia wartości, znaczenia i roli... więcej >

Nowości szkoleniowe SBP w pięciu odsłonach

Data dodania: 02.09.2020

Nowości szkoleniowe SBP w pięciu odsłonach

Po wakacyjnej przerwie ruszamy z ofertą szkoleniową, która wzbogaciła się o kolejne propozycje.

Do dotychczasowej oferty, z którą można zapoznać się na stronie: www.szkoleniadlabibliotekarzy.sbp.pl dołączyły następujące tematy:

Zdalna promocja książek - narzędzia i pomysły 

Szkolenie polecamy wszystkim tym, którzy czują potrzebę zaprezentowania zbiorów biblioteki w inny niż do tej pory sposób. Podczas interaktywnego webinaru zostaną przedstawione różne formy prezentacji zbiorów, a uczestnicy będą mogli wybrać takie, które najlepiej sprawdzą się w ich bibliotekach. 

>> Informacje i zapisy


Udane spotkanie literackie. Jak je zorganizować w Internecie i w realu? Jak je skutecznie promować? Jak ciekawie rozmawiać?

Dzięki szkoleniu uczestnicy dowiedzą się, jak rozmawiać z pisarzami i pisarkami. Przygotują zestaw uniwersalnych pytań, które przydadzą się jako wsparcie przy każdym spotkaniu. Poznają także sposoby na przygotowanie ciekawych pytań, które sprawią, że rozmowa będzie atrakcyjniejsza.

>> Informacje i zapisy


Jak ciekawie pisać o książkach w Internecie? Pomysły i sposoby na udane teksty o książkach

W czasie szkolenia uczestnicy poznają sposoby na stworzenie ciekawego tekstu o książkach na potrzeby internetu, dowiedzą się, jakie materiały klikają się lepiej, a jakie gorzej, jakie formaty utrzymują uwagę, a jakie nie, zapoznają się (na przykładach) ze sposobami pisania recenzji i tekstów okołoksiążkowych – przeanalizują teksty z blogów i portali.

 >> Informacje i zapisy


Kreowanie dobrego wizerunku – kampania PR i analiza SWOT w bibliotece

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą analizy SWOT sprawdzić mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia dla swojej biblioteki. Stanie się to punktem wyjścia do zaplanowania odpowiedniej strategii i kampanii PR, które pozytywnie wpłyną na dalsze funkcjonowanie i rozwój instytucji.

 >> Informacje i zapisy


Jak uczyć cyberbezpieczeństwa – szkolenie dla bibliotekarzy – edukatorów kompetencji cyfrowych

Uczestnicy szkolenia wezmą udział w angażujących grach i zabawach wykorzystujących ciekawe aplikacje oraz zasoby sieciowe. Efektem szkolenia będzie zdobycie skryptu do pracy w zakresie kompetencji cyfrowych z różnymi grupami odbiorców. Uwaga: to jedyne w naszej ofercie szkolenie, które realizowane będzie w dwóch dwugodzinnych modułach, z godzinną przerwą

 >> Informacje i zapisy


  • Szkolenia będą realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting.
  • Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego.
  • Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.
  • Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, udostępniać swój pulpit, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.

Wszystkich zainteresowanych szkoleniami organizowanymi przez SBP zachęcamy do subskrybcji Newslettera na stronie poświęconej szkoleniom www.szkoleniadlabibliotekarzy.sbp.pl

 

Redakcja

Grafika: macrovector / Freepik


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP