Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów... więcej >

"Wywiad to proste"- podsumowanie kursu elearningowego SBP

Data dodania: 14.09.2020

W dniach 10-30 sierpnia br. odbył się drugi kurs elearningowy, organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach projektu edukacyjnego „Pasja czytania – cykl szkoleń e-learningowych”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury*.

Kurs pt. "Wywiad to proste" obejmował 20 h dydaktycznych i z sukcesem ukończyło go 25 osób.
Podczas kursu bibliotekarze zapoznali się z podstawowymi zasadami przeprowadzania wywiadów, z różnymi formami rejestrowania wywiadów (stacjonarnie i zdalnie), programami do nagrywania, edycji i modyfikowania plików dźwiękowych oraz sposobami ich publikowania.

Na stronie projektu "Pasja czytania" są dostępne wywiady zrealizowane przez uczestników.

Trzeci kurs elearningowy "Elektroniczne publikacje" jest w trakcie realizacji.

Po zakończeniu ostatniego kursu rozpocznie się drugi etap realizaji Projektu. Uczestniczący w kursach bibliotekarze poprowadzą w swoich macierzystych placówkach zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży oraz osób w wieku 60+.

Relacje z przeprowadzonych warsztatów zostaną opublikowane na stronie Projektu a uczestnicy otrzymają certyfikaty sygnowane przez SBP.

*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych


Redakcja

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP