Polecamy
37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

Plener Literacki w Warszawie, 18-20 września 2020 r.

Data dodania: 17.09.2020

Plener Literacki w Warszawie, 18-20 września 2020 r.

W imieniu Miasta Stołecznego Warszawy i Fundacji Historia i Kultura serdecznie zapraszamy do udziału w warszawskim Plenerze Literackim.
W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ok. 40 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin.

Zapraszamy od 18 do 20 września!

Plener Literacki w Warszawie to doskonała okazja, by spędzić trzy wrześniowe dni w towarzystwie znakomitych autorów i ciekawych książek. W tym roku pandemia sprawia, że nie ma zbyt wiele okazji, by spotkać się na żywo, z tym większą radością zapraszamy do uczestnictwa w Plenerze z udziałem pisarzy i wydawców, zorganizowanym z poszanowaniem wymogów i zaleceń na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników.
Plener Literacki w Warszawie to spotkania z książką, autorami i wydawcami, wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz z programem spotkań autorskich i innymi atrakcjami.
Szczególne miejsce w programie Pleneru zajmą spotkania z Laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Na scenie w Ogrodzie Saskim gościć będziemy Jakuba Żulczyka, Grzegorza Piątka, Arkadiusza Szarańca i Marcina Szczygielskiego.
Wśród autorów, którzy spotkają się z plenerową publicznością będą także Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Nina Majewska-Brown, Piotr Milewski, Przemysław Semczuk, Naval, Józef Krzyk, Bartosz Lech Grykowski, Izabela Połońska, Rafał Skąpski, Thomas Arnold, Ewa Karwan-Jastrzębska, Agnieszka Tyszka, Ida Pierelotkin i Katarzyna Majgier. Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski i Adam Szaja.

Nie zabraknie uznanych wydawców. Swoją ofertę podczas Pleneru Literackiego zaprezentują m.in.: Adamada, Afera, AGORA, Akapit Press, Albatros, Amaltea, Bellona, Bukowy Las, Claroscuro, Debit, Fabryka Słów, Grupa Helion, Instytut Pamięci Narodowej, Księgarnia Porcelanowa, Niemy Niemen – Książki z Kresów, Książkowe Klimaty, Oficyna Naukowa, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Sonia Draga, Świadomi Wydawcy, Świat Książki, Wydawnictwo EZOP, Wydawnictwo Kameleon, Wydawnictwo Olesiejuk, timof comics, Scream Comics, Planeta Komiksów, Taurus Media, Wydawnictwo Mandioca, Wydawnictwo Vectra.
Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez Księgarnię Świat Książki, która zadba o to, by każdy znalazł na Plenerze swoje wymarzone publikacje. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

>>Lista wystawców

W Namiocie Warszawskim swoje działania zaprezentuje Fundacja Zmiana, jedna z najbardziej aktywnych organizacji pozarządowych w Warszawie, prowadzących projekty
literackie i działających na rzecz czytelnictwa. W ramach wydarzenia Pandemiczny Stół Literacki na publiczność czekać będzie wanna pełna książek, informacje o takich projektach
jak: Biblioteki Sąsiedzkie, Czytelnia na Bazarze Różyckiego, Bunt Czytaczy, Książki w Pudle oraz RotaKsiążki, około 1 000 książek dla dorosłych i dla dzieci szukać będzie nowych właścicieli, odbędzie się zbiórka na potrzeby bibliotek w zakładach karnych oraz można będzie bezpiecznie poflirtować przy pomocy poetyckiego Flirtu Towarzyskiego. Miłośnicy dobrej książki zasięgną informacji o tegorocznych laureatach i laureatkach Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, dowiedzą się także, które księgarnie zostały wybrane ulubionymi księgarniami Warszawy w roku 2020.

>>Pełny program

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Historia i Kultura – organizator Targów Książki Historycznej oraz Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerem Pleneru jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Plener Literacki w Warszawie, Ogród Saski

Serdecznie zapraszamy od piątku do niedzieli: 18 – 20 września 2020 r.

Godziny otwarcia:

  • w piątek w godz. 13.00-18.30,
  • w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.30.

Wydarzenie na FB
Strona Fundacji Historia i Kultura
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP