Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej... więcej >

Otwarte działy i wolny dostęp do półek w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Data dodania: 25.09.2020

Otwarte działy i wolny dostęp do półek w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Po kilku miesiącach funkcjonowania na specjalnych zasadach wymuszonych przez pandemię, w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im T. Mikulskiego (Rynek 58) została uchylona część ograniczeń.

Od początku października 2020 r. czytelnicy mogą już odwiedzać poszczególne działy i korzystać z wolnego dostępu do regałów z książkami, filmami, płytami itp. Jedynie wizyty w Czytelni, wymagające dłuższej pracy z publikacjami, muszą zostać wcześniej zarezerwowane telefonicznie (71 33-52-253) albo mailowo (czytelnia@wbp.wroc.pl).

Jednak pandemia trwa i dlatego pewne reguły dotyczące zachowania i postępowania zostały utrzymane. Przede wszystkim wymagania sanitarne: obowiązkowe noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk, zachowywanie dystansu powyżej 1,5 metra oraz 3-dniowa kwarantanna zwróconych zbiorów. Określone zostały limity liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w dziale. Sala komputerowa oraz stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i baz danych w działach biblioteki są wyłączone z użytkowania.

Nadal rekomendowane jest zamawianie książek i mediów elektronicznie i odbieranie ich w bibliotece po otrzymaniu mejla z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia.

informacje katalogowe i bibliograficzne, zamówienia książek z innej biblioteki, a także porady, co do wyboru książki czy płyty można uzyskać telefonicznie lub bezpośrednio u bibliotekarza (numery telefonów na www.wbp.wroc.pl).

W Galerii pod Plafonem jest w październiku prezentowana nowa wystawa. Organizowane są też pierwsze prelekcje i warsztaty, na razie większość w trybie zdalnym.

Biblioteka jest czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 10.30 – 18.30, a w środy w godzinach 10.30 – 15.30. W soboty i niedziele jest nieczynna.

Czytelnikom, którzy chcieliby uzyskać dodatkowe informacje na temat usług i zasad funkcjonowania biblioteki, polecamy punkt obsługi czytelnika zlokalizowany na parterze siedziby DBP ( tel. 71 -33-52-209).

Szczegóły i przydatne numery telefonów, a także informacje o planowanych imprezach można znaleźć na bibliotecznej stronie internetowej: www.wbp.wroc.pl.  


Mat. pras. DBP im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP