Polecamy
10,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Literatura japońska - bezpłatne szkolenie online

Data dodania: 27.10.2020

Literatura japońska - bezpłatne szkolenie online

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza bibliotekarzy i wszystkie zainteresowane osoby do udziału w kolejnym szkoleniu online, realizowanemu w ramach projektu "„zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu”.

 

Tym razem spotkanie dotyczyć będzie literatury japońskiej i odbędzie się na fanpejdżu BP Gminy Grodzisk Mazowiecki w dniu 3 listopada br. o godz. 10:00. Szkolenie poprowadzi Dr Olga Barbasiewicz.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wziąć udział w wydarzeniu na FB. Transmisja rozpocznie się automatycznie.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce.

Dr Olga Barbasiewicz to doktor nauk społecznych, posiadająca również wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie kulturoznawstwa o specjalności japonistyka. Na co dzień dr Barbasiewicz jest adiunktem w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Koordynatorka jest również laureatką Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców na lata 2018-2021, przyznanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Olga Barbasiewicz jest autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, redaktorką i autorką książek poruszających tematykę orientalistyczną oraz popularyzatorką wiedzy m.in. poprzez organizację wystaw, wykłady na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetach Dziecięcych. Organizatorka licznych konferencji i wydarzeń promujących kulturę – głównie Japonii. Do 2013 roku prezes Klubu Byłych Studentów Uczelni Japońskich w Polsce, działającego przy Ambasadzie Japonii. Konsultant kulturowy i doradca w zakresu kultury biznesowej państw Dalekiego Wschodu. Zwolenniczka i orędowniczka popularyzacji badań naukowych wśród lokalnych społeczności.

„zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu” to projekt na który uzyskano dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt składa się z cyklu spotkań z autorami i ekspertami, którzy poprowadzą zarówno wykłady jak również warsztaty umożliwiające przybliżenie literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu.

Strona wydarzenia na FB >> https://www.facebook.com/events/739322423669843/


Mat. pras.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP