Polecamy
23,00 PLN 38,00 PLN

Celem katalogu jest próba stworzenia podstawowego zasobu biblioteki obsługującej dzieci w wieku od 0 do... więcej >

Finał projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2

Data dodania: 10.11.2020

Finał projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza 20 listopada br. o godz. 17.00 do wirtualnej przestrzeni, jaką daje biblioteczny Facebook, na niezwykły koncert podsumowujący wszystkie wydarzenia w ramach realizowanego w tym roku projektu pn. „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”.

Specjalnie dla Państwa wystąpi grupa Jurassic Gypsy Quartet. W mistrzowskiej grze zespołu mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Na obszerny repertuar JURASSIC GYPSY QUARTET składają się nie tylko standardy gypsy swingu, ale także doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej.

Formację tworzą: Jakub Mietła - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie wykładowca klasy akordeonu Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2001/2002 oraz  fundacji im. Hugo Kołątaja. Od 2000 r. jest członkiem trio akordeonowego „Ars Harmonica”, z którym koncertuje w całej  Europie. Jako solista, oprócz występów krajowych, ma na swoim koncie koncerty w Niemczech, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Włoszech i USA. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej  m.in. Halinką Młynkową, Renatą Przemyk,  Andrzejem, Sikorowski, Krzysztofem Kilijańskim.  
Sebastian Ruciński - gitarzysta, kompozytor i wykładowca w Małej Akademii Gitary w Myszkowie. Ma na swoim koncie sporo nagranych płyt, jako muzyk sesyjny, autor muzyki lub aranżer. Współpracował z wieloma uznanymi artystami m.in.: Kasią Kowalską, Zbigniewem Wodeckim, Robertem Janowskim, Lorą Szafran, Kasią Moś, Kubą Sienkiewiczem, Andrzejem Poniedzielskim.
Tomek „Lufcik” Wójcik – gitarzysta, basista, kompozytor, nauczyciel. Studia na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach były dla niego ogromną skarbnicą wiedzy, wzorców oraz upodobań muzycznych. W brzmieniu jego gitary i charakterystycznym sposobie gry można odnaleźć inspiracje takimi mistrzami jak: Django Reindhart, Angelo  Debarre, Bireli Lagrene, Stochello Rosenberg,  Joe Satriani, Steve Vai, Pat Metheny, Jim Hall, Joe Pass.  Od 2006 roku wraz z Sebastianem Rucińskim szkolą młodych gitarzystów w założonej przez siebie „Małej Akademii Gitary” w Myszkowie.
Piotr Górka - kontrabasista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, obecnie wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej, m.in.: Elżbietą Adamiak, Sonią Bohosiewicz, Lorą Szafran, Robertem Janowskim,  Andrzejem Poniedzielskim. Jako kontrabasista, związany jest również z Teatrem Adama Mickiewicza w Częstochowie, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu i Teatrem Powszechnym w Łodzi. Występował na prestiżowych festiwalach w Kanadzie, Argentynie, Chinach, Niemczech, Francji, Hiszpanii.

Trwałym śladem po tegorocznej edycji projektu będzie wydawnictwo albumowe, prezentujące skrót wszystkich inicjatyw w formie reportażowej  fotografii.

Projekt „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Patronami medialnymi przedsięwzięcia byli: TVP Kultura, ogólnopolski portal bibliotekarski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, EXTRA Jaworzno, PULS JAWORZNA. 


Mat. pras.
 

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP