Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Literacki oKruch on-line

Data dodania: 07.12.2020

Literacki oKruch on-line

Wystartował IV Bocheński „oKruch” Literacki, organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni. Wydarzenie potrwa do 10 grudnia br.

Tematem wiodącym tegorocznego Festiwalu będzie literatura fachowa traktująca o komunikowaniu i porozumiewaniu się oraz zagadnienia dotyczące retoryki i komunikacji społecznej. W ramach Festiwalu odbędą się cztery wykłady oraz spotkanie – wywiad z autorem wielu interesujących publikacji Andrzejem Pacułą.

Z powodu sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących zasad bezpieczeństwa, wymuszających ograniczenia w organizowaniu wydarzeń kulturalnych, Festiwal odbywa się w sieci.

Nagrania będą realizowane w pomieszczeniach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej i dostępne online poprzez linki na stronie www, na Facebooku lub jako streaming na Youtube.

Wykłady dedykowane są młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Festiwal rozpocznie wykład Marty Krupskiej, pracownika dydaktyczno-naukowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, dnia 7 grudnia, o godz. 12.00.

Spotkanie nosi tytuł „Porozumienie i więź – o komunikacji budującej bliskość” i będzie stanowić okazję do podzielania się refleksją na temat etycznego i kulturotwórczego wymiaru tworzonych przez nas relacji z innymi, do zatrzymania się nad tym, czym jest bliskość i jak pomóc sobie i innym w budowaniu prawdziwego porozumienia między nami.

8 grudnia gościem Festiwalu będzie dr Patrycja Curyło-Sikora, psycholog i praktykujący psychoterapeuta, nauczyciel akademicki w Instytucie Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W trakcie spotkania uczestnicy zostaną zaproszeni do aktywnego udziału w zaproponowanych ćwiczeniach, a praca warsztatowa w dużym stopniu koncentrować się będzie na procesach towarzyszących budowaniu obrazu drugiej osoby. Każde przeprowadzone ćwiczenie stanie się pretekstem do przekazania uczestnikom cennej wiedzy z zakresu psychologii i komunikacji interpersonalnej! Wydarzenie będzie miało charakter zamknięty, do uczestniczenia w nim zostały zaproszone osoby, które tworzą zespół Warsztatów Twórczego Pisania dla Młodzieży, odbywających się w bocheńskiej książnicy od kilku lat.

W środę 9 grudnia odbędzie się spotkanie z psycholog Anną Pawlik, która opowie o eksperymentach psychologicznych i jakie mają one przełożenie na życie codzienne i komunikację społeczną.

Wykład pt. „Jak się dogadać czyli rzecz o retoryce” wygłosi dr hab. Aneta Załazińska, językoznawca, profesor w Katedrze Teorii Komunikacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej, autorka znakomitych publikacji. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 12.

Kolejnym punktem programu będzie transmisja spotkania z Andrzejem Pacułą, autorem licznych tekstów poetyckich, satyrycznych i esejów, inspiratorem i kreatorem projektów artystycznych. Na spotkaniu opowie m.in. o kulisach powstania książki „W starym kinie Stanisława Janickiego”.

>> Czytaj więcej


Redakcja


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP