Polecamy
15,00 PLN 37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

Piękne święta? Tylko z książką - akcja "Tom w dom" MBP w Kaliszu

Data dodania: 18.12.2020

Piękne święta? Tylko z książką - akcja

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu realizuje usługę „Tom w dom”, czyli dostarcza do domu książek osobom, które nie mogą same dotrzeć do placówki.

Dopóki nie spadnie śnieg, bibliotekarze na rowerach gotowi są przywozić książki wszystkim czytelnikom, którzy ze względu na ograniczoną mobilność spowodowaną wiekiem, niepełnosprawnością lub dłuższą chorobą, nie mogą osobiście odwiedzać biblioteki. Wystarczy zadzwonić do najbliższej filii, nawet jeśli nie mamy jeszcze bibliotecznej karty. Formalności związane z zapisaniem się do grona czytelników także załatwi bibliotekarz w ramach akcji „Tom w dom”. Warto do 23 grudnia złożyć zamówienie, by móc w świąteczny czas oddać się pasjonującej lekturze.

Czytelnikom zabieganym lub zbyt zajętym przygotowaniami do świąt kaliska biblioteka proponuje z kolei dostęp kilkudziesięciu tysięcy książek w Internecie o każdej porze dnia i nocy. MBP w Kaliszu oferuje bezpłatny dostęp do platform IBUK Libra i LEGIMI, nie tylko do e-booków, ale także audiobooków. Realizacja usługi możliwa jest dzięki uzyskaniu środków od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.


MBP w Kaliszu

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP