Polecamy
25,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Lubuskie Wawrzyny 2020

Data dodania: 20.01.2021

Lubuskie Wawrzyny 2020

Trwa doroczny konkurs Lubuskie Wawrzyny, organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim. To największy w regionie plebiscyt adresowany do twórców. Ma on swoją wieloletnią tradycję i ugruntowaną renomę, każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem literatów, naukowców i dziennikarzy.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: Wawrzyn Literacki, Naukowy i Dziennikarski.

Wawrzyn Literacki organizowany jest w tym roku już po raz 27. Plebiscyt adresowany jest do autorów związanych z województwem lubuskim, a także autorów książek wydanych w lubuskich oficynach.

Z kolei Wawrzyn Naukowy, w tym roku organizowany po raz 16., ma na celu promowanie książek naukowych oraz popularnonaukowych o tematyce regionalnej.

Natomiast Wawrzyn Dziennikarski służy promocji dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych, twórców najlepszych utworów dziennikarskich, odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego. W tym roku odbędzie się już 8. edycja tego konkursu.

Zgłoszenia książek posiadających ISBN oraz materiałów dziennikarskich wydanych w 2020 roku przyjmuje główny organizator - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9 (II piętro – sekretariat). Warunkiem zgłoszenia książek do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i Naukowego jest dostarczenie osobiście lub pocztą 3 egzemplarzy publikacji, natomiast do Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego wymagane jest dostarczenie 4 różnych publikacji dotyczących województwa lubuskiego opublikowanych lub wyemitowanych w danym roku kalendarzowym, skopiowanych w 3 egzemplarzach.
Nabór zgłoszeń zakończył się 18 stycznia 2021 r. Wkrótce poznamy nazwiska nominowanych w poszczególnych kategoriach. Informacje te zostaną podane do publicznej wiadomości podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na ok. 7 dni przez finałem.

Zwycięzców tegorocznych Lubuskich Wawrzynów poznamy podczas uroczystej Gali zaplanowanej na 25 lutego 2021 r. Laureaci otrzymają statuetki – „Srebrne Pióra” oraz nagrody pieniężne.

Partnerem w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego jest Związek Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze i Związek Literatów Polskich Oddział w Gorzowie Wielkopolskim.

Partnerami w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego są: Uniwersytet Zielonogórski, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w ramach którego działa Collegium Polonicum w Słubicach), Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Filia Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

Partnerem organizacyjnym Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego jest Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich w Zielonej Górze.

Szczegółowe zasady konkursu zostały zamieszczone w regulaminach Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, Lubuskiego Wawrzynu Naukowego oraz Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego na stronie internetowej Konkursu www.wawrzyny.norwid.net.pl oraz obu Bibliotek: http://www.wimbp.zgora.pl/ i https://www.wimbp.gorzow.pl/

Portal sbp.pl objął wydarzenie patronatem medialnym


Mat. pras.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP