Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Lubuskie Wawrzyny 2020

Data dodania: 20.01.2021

Lubuskie Wawrzyny 2020

Trwa doroczny konkurs Lubuskie Wawrzyny, organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim. To największy w regionie plebiscyt adresowany do twórców. Ma on swoją wieloletnią tradycję i ugruntowaną renomę, każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem literatów, naukowców i dziennikarzy.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: Wawrzyn Literacki, Naukowy i Dziennikarski.

Wawrzyn Literacki organizowany jest w tym roku już po raz 27. Plebiscyt adresowany jest do autorów związanych z województwem lubuskim, a także autorów książek wydanych w lubuskich oficynach.

Z kolei Wawrzyn Naukowy, w tym roku organizowany po raz 16., ma na celu promowanie książek naukowych oraz popularnonaukowych o tematyce regionalnej.

Natomiast Wawrzyn Dziennikarski służy promocji dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych, twórców najlepszych utworów dziennikarskich, odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego. W tym roku odbędzie się już 8. edycja tego konkursu.

Zgłoszenia książek posiadających ISBN oraz materiałów dziennikarskich wydanych w 2020 roku przyjmuje główny organizator - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9 (II piętro – sekretariat). Warunkiem zgłoszenia książek do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i Naukowego jest dostarczenie osobiście lub pocztą 3 egzemplarzy publikacji, natomiast do Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego wymagane jest dostarczenie 4 różnych publikacji dotyczących województwa lubuskiego opublikowanych lub wyemitowanych w danym roku kalendarzowym, skopiowanych w 3 egzemplarzach.
Nabór zgłoszeń zakończył się 18 stycznia 2021 r. Wkrótce poznamy nazwiska nominowanych w poszczególnych kategoriach. Informacje te zostaną podane do publicznej wiadomości podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na ok. 7 dni przez finałem.

Zwycięzców tegorocznych Lubuskich Wawrzynów poznamy podczas uroczystej Gali zaplanowanej na 25 lutego 2021 r. Laureaci otrzymają statuetki – „Srebrne Pióra” oraz nagrody pieniężne.

Partnerem w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego jest Związek Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze i Związek Literatów Polskich Oddział w Gorzowie Wielkopolskim.

Partnerami w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego są: Uniwersytet Zielonogórski, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w ramach którego działa Collegium Polonicum w Słubicach), Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Filia Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

Partnerem organizacyjnym Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego jest Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich w Zielonej Górze.

Szczegółowe zasady konkursu zostały zamieszczone w regulaminach Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, Lubuskiego Wawrzynu Naukowego oraz Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego na stronie internetowej Konkursu www.wawrzyny.norwid.net.pl oraz obu Bibliotek: http://www.wimbp.zgora.pl/ i https://www.wimbp.gorzow.pl/

Portal sbp.pl objął wydarzenie patronatem medialnym


Mat. pras.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP