Polecamy
50,00 PLN

Publikacja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przeszłość i teraźniejszość 1917-2017 dokumentuje... więcej >

Konkurs poezji "W ogrodzie świata" - wręczenie nagród

Data dodania: 13.05.2011

Konkurs poezji

12 maja o godz. 17.00 w domu Czesława Miłosza przy ul. Bogusławskiego 6 odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu poezji inspirowanym twórczością poety "W OGRODZIE ŚWIATA".

Konkurs adresowany był do wszystkich twórców, którzy urodzili się w latach 1986-1996, mieszkają, uczą się lub studiują w Województwie Małopolskim. Do konkursu można zgłaszać prace inspirowane, powstałe pod wpływem lektury, nawiązujące formalnie do twórczości Czesława Miłosza. Warunkiem uczestnictwa było nadesłanie pięciu utworów poetyckich, które nie były dotychczas publikowane w wydawnictwach zwartych ani nie zostały nagrodzone w innych konkursach.
Podczas obrad w dniu 4 maja 2011 roku Jury w składzie: prof. Wojciech Ligęza – przewodniczący, Elżbieta Zechenter – Sławińska oraz Krzysztof Lisowski po zapoznaniu się z 34 zestawami utworów poetyckich przyznało I Nagrodę dla Natalii Biesiada oraz III Nagrodę ex aequo dla Moniki Gromali i Sabiny Misiarz-Filipek, a także siedem równorzędnych wyróżnień. Jednogłośnie postanowiono nie przyznawać drugiej nagrody.
Konkurs odbywał się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera.

Nadesłała: Agnieszka Będkowska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP