Polecamy
Sarah Skumanov 11,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

Kaszubajki/ Kaszëbôjczi – darmowy audiobook po polsku i kaszubsku od Stacji Kultura w Rumii

Data dodania: 17.02.2021

Kaszubajki/ Kaszëbôjczi – darmowy audiobook po polsku i kaszubsku od Stacji Kultura w Rumii

Stacja Kultura w Rumii zaprasza dzieci i rodziny do dalszego odkrywania przygód bohaterów Kaszubajek. Audiobook w dwóch wersjach językowych to już kolejne spotkanie ze zbiorem fantastycznych opowieści, których bohaterami są kaszubskie stwory. Nagrania dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej biblioteki.

Kaszubajki, czyli opowieści o potworach z Kaszub miały już swoją premierę i dostępne są online w formie ebooka. Biblioteka poszła o krok dalej - teraz o niezwykłych przygodach kaszubskich stworów można również posłuchać. Odbiorcy mogą wybrać pomiędzy nagraniami w języku polskim i kaszubskim. Bo Kaszubajki nie tylko przybliżają kulturę i wierzenia kaszubskie, ale są również doskonałym narzędziem do poszerzania znajomości języka kaszubskiego.

Do nagrania Kaszubajek zaproszeni zostali znani kaszubskojęzyczni lektorzy: Magdalena Kropidłowska oraz Michał Bronk, których interpretacje nadają nowego życia i charakteru zawartym w zbiorze historiom.  

„Z wielką przyjemnością czytałam Kaszubajki, czyli historie o mieszkańcach Niesfornych Gaci. A to niebanalne postaci. Jestem pewna, że dzięki lekkiemu, pełnemu humoru opisaniu przygód Purtka, Klabaternika, Jablóna, Gostka, Stolemów i wielu innych, dzieci dowiedzą się, w czym te postaci "się specjalizują" i z pewnością je zapamiętają. A ile śmiechu przy tym będzie! Wiem bo testowałam Kaszubajki na swoich dzieciach:)” – zachęca Magdalena Kropidłowska, lektorka Kaszubajek.

„Kaszubajki to zbiór zabawnych i ciekawych opowiadań połączonych w błyskotliwą całość. Dla mnie czytanie ich, to niesamowita zabawa i przygoda, których życzę wszystkim czytelnikom i słuchaczom Kaszubajek.” – dodaje Michał Bronk, lektor Kaszubajek.

Kaszubajki napisane zostały przez uczestników warsztatów literackich realizowanych przez rumską bibliotekę w ramach projektu Od baśni do fantasy. Premiera i prezentacja publikacji odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival w 2020. Nagranie zostało zrealizowane we współpracy ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim oraz dzięki wsparciu firm: Agroland z Gdyni, Bobrollo z Rumi, Vega z Rumi oraz Zrzeszenia Kaszubskie Pomorskie oddział Rumia.

Audiobook w wersji polskiej: 

  

Audiobook w wersji kaszubskiej:


Kaszubski skarb – mobilna gra domowa

 Gra Kaszubski Skarb, obok wersji terenowej, zyskała teraz i odsłonę „kanapową”. Na poszukiwania kaszubskiego skarbu wybrać się można z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Wystarczy smartfon lub tablet z darmową aplikacją Action Track. Gracze wcielą się w poszukiwaczy skarbu i poznają fantastyczne istoty występujące tylko na Kaszubach. A przy okazji poznają rumskie ciekawostki!

Komentarze zostawiane przez uczestników, którzy odkryli kaszubski skarb zdecydowanie polecają tę przygodę innym:

„Super zabawa. Poznaliśmy kaszubskie legendy a przy okazji zwiedziliśmy miejsca, w których jeszcze nie byliśmy ” - Eryk
 „Fantastyczna gra!!!Super zabawa no i poznawanie miasta!” – KL
„Rewelacyjna przygoda. Super spędzone niedzielne popołudnie. Gratulujemy pomysłu.” – Rodzina Matusiaków

Wszystkie informacje, audiobook do ściągnięcia oraz gra w dwóch wersjach – na www.bibliotekarumia.pl


Stacja Kultura w Rumii
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP