Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Z żałobnej karty - Anna Wieczorek z d. Kwiatkowska (1986-2021) - przewodnicząca Koła nr 1 OZ SBP w Koszalinie

Data dodania: 15.04.2021

Z żałobnej karty - Anna Wieczorek z d. Kwiatkowska (1986-2021) - przewodnicząca Koła nr 1 OZ SBP w Koszalinie

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 13 kwietnia 2021 r., w wyniku powikłań wynikających z zakażenia koronawairusem zmarła  Anna Wieczorek (z d. Kwiatkowska) -  przewodnicząca Koła nr 1 OZ SBP w Koszalinie.
 
Od 2009 roku Ania zawodowo związana była z Koszalińską Biblioteką Publiczną. Początkowo jako stażystka, następnie jako bibliotekarka w Filii nr 8 (2012-2015), a ostatnio w Dziale Informacyjno-Bibliograficznym KBP (2016-2020). Znana z radosnego usposobienia i aktywności. Uwielbiała pracę biblioteczną z Czytelnikami, dlatego chętnie przeprowadzała lekcje biblioteczne, angażowała się w Noce w Bibliotece i inne inicjatywy kulturalne koszalińskiej biblioteki. Ochoczo zbierała zawodowe doświadczenie  – w październiku 2018 wzięła udział w projekcie „Praktyka dla praktyka” w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu.

Od stycznia 2021 pełniła funkcję Dyrektorki Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie. Brakowało jej książek, więc postanowiła startować w konkursie na Dyrektorkę Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.  

Zawsze uśmiechnięta, pełna energii i zaangażowania. Podejmowała wiele działań społecznych i kulturalnych.

Swój żar realizowała również w Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich, od 2016 jako przewodnicząca Koła nr 1 OZ SBP w Koszalinie (2016-2021). Organizowała spotkania okolicznościowe dla bibliotekarzy, włączała się w akcje charytatywne dla dzieci i zwierząt, akcje popularyzujące czytelnictwo (m.in. Poczekalnia Poczytalnia. Czekając czytajmy), wydarzenia popularyzujące biblioteki i SBP (Odjazdowy Bibliotekarz, pikniki organizacji pozarządowych). Była aktywnym członkiem Komisji ds. Komunikacji Społecznej przy Zarządzie OZ SBP (od grudnia 2017). Człowiekiem z misją i werwą. Człowiekiem czynu. Po objęciu stanowiska  Dyrektorki Gminnego środka Kultury w Będzinie zaproponowała by w  2021  Zachodniopomorski Dzień Bibliotekarza odbył się w Będzinie.

Ania była patriotką lokalną, zakochaną w przyrodzie i swojej rodzinnej wsi Będzino. Szanowała kulturę wiejską, dając temu wyraz jako przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Ino Będzino”, członkini Rady Sołeckiej w Będzinie i Rady Parafialnej w Łeknie.  

Jej największą pasją były górskie wędrówki oraz propagowanie i zgłębianie tożsamości lokalnej, związanej z Gminą Będzino.

Pozostawiła niedowierzanie, smutek i żal


Oprac: MaraKu z wykorzystaniem
wspomnień KBP i  GOK Będzino.
Fot.: KBP, OZ SBP, GBP Będzino.


 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP