Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej informacji... więcej >

Fotorelacja z nietypowego spotkania z okazji Dnia Bibliotekarza na Mazowszu w nietypowych czasach

Data dodania: 31.05.2021

Fotorelacja z nietypowego spotkania z okazji Dnia Bibliotekarza na Mazowszu w nietypowych czasach

25 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbyło się spotkanie z okazji Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i wręczenie tytułów Mazowieckiego Bibliotekarza Roku 2019 i 2020 oraz wyróżnień. Gości powitał gospodarz Mieczysław Romanik Dyrektor MBP w Ostrołęce.

 

Przewodnicząca Okręgu SBP w Warszawie Joanna Potęga

Przypominamy, że tytuł Mazowieckiego Bibliotekarza Roku 2020 otrzymała Hanna Gawrońska (starszy kustosz) z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce, Mazowieckiego Bibliotekarza Roku 2019 Katarzyna Żak-Caplot, kierownik Biblioteki Muzeum Warszawy (która nie mogła być obecna na uroczystości).

Hanna Gawrońska z MBP w Ostrołęce odbiera z rąk przewodniczącej Joanny Potęgi statuetkę Mazowieckiego Bibliotekarza Roku 2020

Wyróżnienia otrzymały: Pani Marta Trojanowska z MBP w Radomiu (wyróżnienie 2020) oraz Pani Cecylia Bazydło dyrektor MGBP w Myszyńcu (wyróżnienie 2019).

Marta Trojanowska z MBP w Radomiu - wyróżnienie 2020. Malwy kurpiowskie dla laureatów i gości wykonała Cecylia Bazydło dyrektor MGBP w Myszyńcu (wyróżnienie 2019)

Prowadząca spotkanie Sabina Malinowska (członek Zarządu Okręgu) przypomniała w krótkiej prezentacji Mazowieckich Bibliotekarzy Roku od pierwszej (za 2010 r.) do dziesiątej edycji (za 2019 r.).

Nagrody laureatom wręczała Przewodnicząca Okręgu SBP w Warszawie (mazowieckiego) Joanna Potęga. Wręczenie nagród poprzedziły autorskie prezentacje medialne wszystkich nagrodzonych.
Życzenia i gratulacje laureatom złożyła Wiceprezydent Ostrołęki Pani Anna Gocłowska, od władz powiatu ostrołęckiego Pani Katarzyna Grodzka dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju.

Życzenia i gratulacje od Wiceprezydent Ostrołęki Anny Gocłowskiej

Życzenia i gratulacje od władz powiatu ostrołęckiego przekazała Katarzyna Grodzka dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju

Hanna Gawrońska MBR 2020 dziękuję w imieniu nagrodzonych i wyróżnionych

Laureaci otrzymali również kurpiowskie suweniry przygotowane przez bibliotekarki – twórczynie ludowe Cecylię Bazydło z Myszyńca i Krystynę Łaszczych z Kadzidła, a także upominki książkowe od Starosty Ostrołęckiego.W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządów Oddziałów w Radomiu i Ostrołęce.   

Wśród gości MBR 2017 Wiesława Sobiech z Kadzidła (pierwsza z prawej) i Krysia Łaszczych - przewodnicząca Kurpiowskiego Koła SBP

Kurpiowska malwa dla naszej przewodniczącej 

Laureaci goście otrzymali również tradycyjne kurpiowskie ciasteczka FAFERNUCHY (w celofanowej torebce) upieczone przez Krysię Łaszczych - bibliotekarkę z Dylewa

Były również prezenty książkowe dla laureatów od Starosty Ostrołęckiego

Krysia Łaszczych - bibliotekarka z Dylewa w gm. Kadzidło i znana na Kurpiach twórczyni ludowa i wspaniała gawędziarka zabawiała gości kurpiowskimi opowieściami

Tort okolicznoścowy z zaznaczonymi miejscami pracy MBR 2019 i 2020 na mapie Mazowsza

Organizatorami spotkania byli Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Warszawie i Zarząd Oddziału w Ostrołęce oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce.

Zdjęcia: MBP w Ostrołęce 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP