Polecamy
Tomasz Kędziora 17,50 PLN 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów piśmiennictwa,... więcej >

Koncert w ramach 3. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka

Data dodania: 13.09.2021

Koncert w ramach 3. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie zapraszamy na koncert Piotra Wyleżoła i Szymona Miki, który odbędzie się 23 września br. o godz. 17.00.

Duet tworzą artyści należący do najwybitniejszych muzyków jazzowych w Europie. Współpracują ze sobą od wielu lat w rozmaitych projektach muzycznych, przemierzając sceny Polski i świata. Oboje są liderami autorskich projektów, mając na koncie dziesiątki nagranych płyt pod własnymi nazwiskami, a także u boku największych sław muzyki jazzowej. Wyleżoł i Mika w kameralnym formacie prezentują muzykę autorską silnie czerpiącą z muzyki klasycznej i szeroko pojętego jazzu, ale także nie boją się wykorzystywania w swoim repertuarze dzieł muzyki popularnej, do których tworzą niebanalne aranżacje, nadając im swoje unikalne brzmienie i charakter.

Piotr Wyleżoł profesjonalną karierę rozpoczynał podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, w zespołach Janusza Muniaka i Jarka Śmietany czy Ewy Bem. Wielokrotny laureat renomowanych międzynarodowych konkursów jazzowych. Od 2007 prowadzi klasę fortepianu w Katedrze Jazzu i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie.

Szymon Mika - jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia, zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Muzyk zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem.
Artyści przedpremierowo zagrają utwory z nagranej właśnie swojej pierwszej autorskiej płyty.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 15 września od godz. 17.00.


Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP