Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

BiblioLABy 2021 – „Równowaga w rzeczywistości hybrydowej” | 11-15 października 2021

Data dodania: 27.09.2021

BiblioLABy 2021 – „Równowaga w rzeczywistości hybrydowej” | 11-15 października 2021

Stowarzyszenie LABiB i instytucje partnerskie zapraszają na kolejną edycję regionalnych zjazdów dla bibliotekarzy - BiblioLABów!

Wszystkie wydarzenia odbędą się w dniach 11-15 października 2021. Program zrealizowany zostanie częściowo w formule online (wykład otwierający, debata podsumowująca) a częściowo w formule stacjonarnych warsztatów, które odbędą się
w 7 województwach – lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, pomorskim, śląskim oraz zachodniopomorskim.

Charakterystyczną cechą ostatnich dekad jest ogromne tempo rozwoju i przemian zachodzących w świecie. Wymusza ono elastyczność i ciągłą redefinicję funkcji różnego rodzaju instytucji i organizacji – w tym również bibliotek. Dodatkowo minione miesiące, naznaczone koronawirusem, przyspieszyły zapoczątkowane już wcześniej zmiany w niektórych obszarach życia – zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Jako przykład można podać chociażby możliwości (a także problemy) związane z wprowadzeniem pracy zdalnej, ekspansję technologii w edukacji czy medycynie oraz naukę cyfrowej równowagi.

Projekt BiblioLABy 2021 – „Równowaga w rzeczywistości hybrydowej” ma za zadanie pomóc bibliotekarzom w rozwijaniu kompetencji potrzebnych do efektywnego funkcjonowania w zmieniających się realiach.

Spotkania organizowane są z myślą o dzieleniu się praktyczną wiedzą, integracji lokalnych środowisk branżowych i nawiązywania relacji. Ideą wydarzenia jest wymiana doświadczeń pomiędzy bibliotekarzami działającymi na terenach poszczególnych województw.

>> Program i zapisy (PDF)

Projekt “BiblioLABy 2021” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie
spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.


Stowarzyszenie LABiB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP