Polecamy
Tomasz Kędziora 17,50 PLN 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów piśmiennictwa,... więcej >

Gdańskie Spotkania Komiksowe | 26-27 listopada 2021 r.

Data dodania: 25.11.2021

Gdańskie Spotkania Komiksowe | 26-27 listopada 2021 r.

W dniach 26-27 listopada 2021 r. w Bibliotece Manhattan odbędzie się kolejna edycja festiwalu GDAK Gdańskie Spotkania Komiksowe. Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach, prelekcjach i spotkaniach z twórcami, znawcami oraz wydawcami komiksu. Wśród tematów znalazły się m.in. prelekcję o znaczeniu kostiumu w komiksie i filmie superbohaterskim albo o tym, jak stworzyć i wydać swój pierwszy komiks.

Organizatorzy zaplanowanili również spotkania z twórcami serialu animowanego „Kajko i Kokosz”, wyprodukowanego przez Netflix, którego podstawą stały się albumy rysowane przez Janusza Christę, jednego z najbardziej znanych twórców komiksowych w Polsce.

Festiwal to także okazja do zdobycia autografów twórców komiksów  a także nabycia komiksów na giełdzie, gdzie obecni będą wydawcy z całej Polski. Będzie można również wziąć udział w 24-godzinnym Maratonie Komiksowym, podczas którego należy stworzyć 24 plansze komiksu na zadany temat. Na uczestników czekają również inne atrakcje, w tym m.in. konkurs z nagrodami.

Autorem rysunku do plakatu festiwalowego jest Igor Wolski.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Organizatorem festiwalu GDAK jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku (https://www.wbpg.org.pl/) oraz GCH Manhattan (https://gchmanhattan.pl/).

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1510317219304054/
 


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP