Polecamy
25,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”,... więcej >

O terapeutycznej roli kultury. Konferencja podsumowująca projekt MBP w Jaworznie

Data dodania: 02.12.2021

O terapeutycznej roli kultury. Konferencja podsumowująca projekt MBP w Jaworznie

Ostatnim akcentem trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, realizowanym przez MBP w Jaworznie, była konferencja podsumowująca, zatytułowana „O terapeutycznej roli kultury”. Spotkanie rozpoczęto od premierowej emisji filmu reportażowego z przebiegu realizacji wydarzeń w ramach siedmiu cykli, na które składały się m.in. spotkania autorskie, warsztaty, wystawy i koncerty.

 

Główną ideę przyświecającą tegorocznej edycji, przypadającej na trudny czas pandemii, zarysowała autorka koncepcji – Monika Rejdych Dyrektor MBP w Jaworznie. Następnie, dzięki krótkiej prezentacji można było jeszcze raz przywołać emocje, towarzyszące podczas spotkań i interdyscyplinarnych przedsięwzięć w ramach tego kilkumiesięcznego przedsięwzięcia.

Relacje fotograficzną i filmową dopełniła ekspozycja prac artystycznych powstałych podczas cykli: Memoris-book (pamiętniki), Zin-book (nieprofesjonalne czasopisma) oraz Scrap-book (kartki okolicznościowe). Swoimi doświadczeniami, nabywanymi w czasie wieloletniej działalności plastycznej, naukowej, a także terapeutycznej, podzieliła się z obecnymi prof. Grażyna Borowik-Pieniek - pedagog, ekspertka i trenerka z zakresu arteterapii, organizatorka międzynarodowych konferencji, wiceprezydent Stowarzyszenia Psychiatria i Sztuka.

Muzycznym akcentem, wieńczącym spotkanie, był występ Marzeny Rendak i Piotra Laski, którzy dostarczyli kojącej dawki muzyki, mającej jak wiemy wyjątkowe właściwości, również terapeutyczne.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji i promocji poszczególnych inicjatyw, w tym oczywiście patronom medialnym, którymi byli: TVP Kultura, Ogólnopolski portal bibliotekarski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, EXTRA Jaworzno, PULS JAWORZNA.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


MBP w Jaworznie


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP