Polecamy

Szczyt Cyfrowy ONZ – Katowice '2021 | 9 grudnia - sesja poświęcona bibliotekom

Data dodania: 02.12.2021

Szczyt Cyfrowy ONZ – Katowice '2021 | 9 grudnia - sesja poświęcona bibliotekom

IGF (Internet Governance Forum/Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, umożliwiające globalną dyskusję o rozwoju Internetu. Jest miejscem wymiany myśli  i doświadczeń w zakresie zarządzania Internetem.

W Światowym Forum Zarządzania Internetem 2021 udział wezmą ustawodawcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki i organizacji pozarządowych. Kilka tysięcy osób z całego globu będzie dyskutować o możliwościach i wyzwaniach stawianych przez internet, a także sposobach pełnego wykorzystania jego potencjału.

Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem organizowanego przez ONZ Szczytu Cyfrowego -  Forum Zarządzania Internetem. Wydarzenie, którego organizatorem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, odbędzie się w dniach 6-10 grudnia 2021 roku, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

IGF2021 będzie miejscem otwartej i realnej debaty m.in. o przyszłości platform internetowych. Hasło konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet).

Podczas IGF2021 każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat przyszłości internetu. Ty też możesz mieć wpływ na tę dyskusję!

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz poprzednich edycji można znaleźć na oficjalnej stronie ONZ (https://www.intgovforum.org)


9 grudnia (od godz. 11.15) odbędzie się sesja poświęcona bibliotekom i ich wkładowi w rozwój wykorzystania Internetu w Polsce.

Moderatorem sesji jest Stuart Hamilton a prezentację o polskich bibliotekach mają:

  • Magdalena Gomułka z Biblioteki Śląskiej (sekretarz Zarządu Okręgu SBP w Katowicach)
  • Agnieszka Koszowska (FRSI).

Sesja organizowana jest w formule hybrydowej, co pozwala na uczestnictwo online. Aby w niej wziąć udział należy się zarejestrować na stronie: https://www.intgovforum.org/en/content/igf-2021-registration.

Rejestracja jest bezpłatna.

Dodatkowo w piątek, 10 grudnia br. o godz. 9:00-10:00, odbędzie się spotkanie online polskich i zagranicznych przedstawicieli środowiska bibliotekarskiego: Libraries helping build a people-centred internet: connectivity, content and competence.

Rejestracja pod linkiem: https://zoom.us/j/97801872589

Spotkanie jest dodatkową inicjatywą IFLA i Biblioteki Śląskiej, organizowane poza obradami Szczytu Cyfrowego IGF i otwarte dla wszystkich chętnych.

Spotkania będą prowadzone w j. angielskim.

Zapraszamy!


Biblioteka Śląska


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP