Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

Seminarium w Supraślu współorganizowane przez Okręg SBP w Białymstoku

Data dodania: 14.12.2021

Seminarium w Supraślu współorganizowane przez Okręg SBP w Białymstoku

8 grudnia 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Supraślu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) wspólnie z Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, Starostwem Powiatowym w Białymstoku oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podlaskiego w Białymstoku.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, wydarzenie odbyło się w formule hybrydowej. Stacjonarnie w spotkaniu wzięło udział 29 osób + zespół pracowników biblioteki. Dodatkowo była możliwość uczestnictwa za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Na szkolenie przybyli reprezentanci bibliotek publicznych powiatu białostockiego oraz przedstawiciele z Bibliotecznej Ligi  Powiatowej (bibliotekarze z powiatu łomżyńskiego i suwalskiego) oraz Książnicy Podlaskiej, a także delegaci ze Starostwa Powiatu Białostockiego.

W programie:

• powitanie uczestników;
• „Posmakuj działania z bibliotek supraskich” (Urszula Szypluk kierownik  Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Supraślu);
• „Prawdziwy świat PRL oczami autora książek” (Norbert Kościesza –  policjant, autor książek  z zakresu literatury faktu oraz opowiadań i baśni dla dzieci);
• „Przywołanie  okruchów wspomnień  branżowych z lat 2001-2021” - Małgorzata Rokicka –Szymańska (kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego);
• „Czar Bożego Narodzenia” – organizatorzy.

Na zakończenie seminarium przybył do uczestników Mikołaj, z którym wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Zgodnie z tradycją  przekazano uczestnikom życzenia  bożonarodzeniowe  oraz  prezenty. Ponadto pożegnano przedstawicielkę Biblioteki Powiatowej, która w niedalekiej przyszłości zamierza zostać stypendystką ZUS. Dodatkową atrakcją dla zainteresowanych  był przejazd bajkową kolejką po Supraślu.

 

 


Okręg SBP w Białymstoku


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP