Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Wybór hasła Tygodnia Bibliotek na 2022 rok na Podlasiu

Data dodania: 16.12.2021

Wybór hasła Tygodnia Bibliotek na 2022 rok na Podlasiu

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ogłosił konkurs na hasło Tygodnia Bibliotek 2022 roku. Konkurs został rozpropagowany przez przewodniczącą Zarząd Okręgu Podlaskiego SBP wśród bibliotek publicznych województwa podlaskiego. Wpłynęły cztery propozycje do konkursu od bibliotekarzy z Książnicy Podlaskiej (Małgorzaty Dobkowskiej z Czytelni Ogólnej; Michała Krajewskiego z Działu Instrukcyjno- Metodycznego; Wojciecha Muszyńskiego z Działu Edukacyjnego oraz Małgorzaty Rokickiej-Szymańskiej z Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego).

Powołana 5 osobowa komisja (przedstawiciele z Książnicy Podlaskiej: Wypożyczali oraz z Działu Instrukcyjno – Metodycznego) wybrała 2 hasła:

  • Pierwsze: Michała Krajewskiego „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, w bibliotece jasno będzie" nawiązuje do „Dziadów” A. Mickiewicza, co współgra z ogłoszeniem roku romantyzmu i sugeruje, że w biblioteka rozjaśnia umysł człowieka zagubionego, pogrążonego w chaosie i niepewności, dzięki rzetelnej wiedzy, towarzystwu przyjaznych pracowników a także dzięki książkom, które podnoszą na duchu i pozwalają odnaleźć sens życia w trudniejszych chwilach.
  • Drugie : Małgorzaty Rokickiej –Szymańskiej „Biblioteka zaprasza - przygarnie wszystkich” Biblioteka to lokalne centrum rozwoju, miejsce dostępne dla każdego, „przytuli i przygarnie” wszystkich niezależne od wieku, wykształcenia, pochodzenia i statusu majątkowego. Zaprasza wszystkich zainteresowanych do skarbnic wiedzy po „strawę duchową” z których odbiorcy usług czerpią intelektualną przyjemność i informacje. Instytucja proponuje bogate różnorodne propozycje edukacyjne i kulturalne, wspierane przez nowe technologie. To „okno na świat” stymuluje wszystkich zaciekawionych, integruje środowisko odbiorców.

Wyżej wymienione hasła decyzją Komisji zostały wysłane do głównego organizatora konkursu czyli SBP Zarządu Głównego w Warszawie. Każdy uczestnik otrzymał w formie podziękowania za udział piękny album regionalny, pozyskany od sponsora.


Okręg SBP w Białymstoku


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP