Polecamy
12,50 PLN

Od Redaktora Kwietniowy numer „Bibliotekarza” zawiera teksty nawiązujące do ważnych,... więcej >

"EkoCzwartki dla Seniora"- wykłady i warsztaty ekologiczne w Bydgoszczy

Data dodania: 25.01.2022

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Oddział w Bydgoszczy wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zapraszają osoby 60+ do udziału w wykładach i warsztatach ekologicznych w ramach projektu „EkoCzwartki dla Seniora”.

Od 10 lutego 2022 r. w Bibliotece Głównej WiMBP w Bydgoszczy rozpocznie się cykl cotygodniowych spotkań ekologicznych skierowanych do osób w wieku emerytalnym. Tematyka wykładów będzie dotyczyła nie tylko odpadów komunalnych, ich segregacji, selektywnego zbierania i recyklingu, oszczędzania zasobów naturalnych, energii i żywności, ale także naturalnego nawożenia przydomowych ogródków, wydłużania życia odzieży, korzystania z second-handów czy jadłodzielni. Natomiast podczas warsztatów nacisk kładziony będzie na upcykling i dawanie drugiego życia posiadanym przedmiotom. Uczestnicy będą mieli okazję twórczo wykorzystać plastik, papier, metal, szkło i inne surowce wtórne, tworząc dekoracje czy przedmioty codziennego użytku. Nauczą się również przygotowywać zdrowe kosmetyki i środki czystości oraz korzystać z nieoczywistych darów natury w kuchni.

Cyklowi towarzyszyć będą akcje darmowej wymiany niepotrzebnych przedmiotów pomiędzy uczestnikami projektu pn. „Zamień śmieć w przydasia” oraz wymiany roślin doniczkowych.

Podczas każdego spotkania prezentowane będą – z możliwością wypożyczenia do domu – materiały edukacyjne z zasobów Biblioteki, takie jak publikacje książkowe, czasopisma, ebooki oraz inne wydawnictwa poruszające omawiane tematy.

Szczegóły na stronie internetowej https://biblioteka.bydgoszcz.pl/wydarzenia/ekoczwartki-dla-seniora/


SBP Oddział w Bydgoszczy
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP