Polecamy
14,50 PLN

Koronawirus opanował cały świat. Również Polska się z nim zmaga. Czy koronawirus może być... więcej >

Wyraź swoje poparcie i podpisz deklarację dla zachowania w Polsce "Katalogu Korwina"

Data dodania: 18.02.2022

Wyraź swoje poparcie i podpisz deklarację dla zachowania w Polsce

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wyraża pełne poparcie dla zachowania w narodowym dziedzictwie kultury Rzeczpospolitej Polskiej „Katalogu Korwina” – bezcennego, renesanso-wego manuskryptu szkoły florenckiej, wpisanego na Światową Listę Programu UNESCO Pa-mięć Świata” – najcenniejszego zabytku w kolekcji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, organizacja o ponad stuletniej nieprzerwanej działalności na rzecz rozwoju bibliotek, szczególną uwagę zwraca na dbałość o ich kolekcje, o zachowanie dla potomnych obiektów o zabytkowej wartości dla kultury polskiej. Ochrona zasobów bibliotecznych jest elementem misji zawodu bibliotekarza. Dzięki konsekwentnemu przestrzeganiu tej podstawowej zasady na przestrzeni wieków bibliotekarze ocalili od zapomnienia wiele unikatowych dzieł, które są chlubą w zbiorach współczesnych bibliotek w Polsce.  Podtrzymując tę tradycję SBP jest przekonane, że bibliotekarze są przygotowani na kontynuację misji chroniącej kolekcje o wartości narodowej. Jednym z tych miejsc jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska, w której zbiorach jest i powinien pozostać „Katalog Korwina”.

Zachęcamy do podpisania deklaracji poparcia dla zachowania w narodowym dziedzictwie kultury Rzeczypospolitej Polskiej "Katalogu Korwina".

Deklarację można podpisać na stronie https://www.kodekskorwina.pl


Zarząd Główny SBP
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP