Polecamy
23,00 PLN 38,00 PLN

Celem katalogu jest próba stworzenia podstawowego zasobu biblioteki obsługującej dzieci w wieku od 0 do... więcej >

E-podpis w bemowskiej bibliotece

Data dodania: 02.03.2022

E-podpis w bemowskiej bibliotece

Ograniczenie zużycia papieru, ekologia, wygoda, szybkość – takie są zalety nowego sposobu podpisywania dokumentów w bemowskiej Bibliotece Publicznej. Procedura e-podpisu została wdrożona we wszystkich placówkach bibliotecznych jako pierwsza w Polsce. Czytanie nigdy nie było wygodniejsze!

Początkowo odbyło się pilotażowe testowanie tabletu graficznego do podpisu elektronicznego przy zapisie do biblioteki, następnie w miarę upływu czasu rozwiązanie to zostało systematycznie wprowadzane do pozostałych 10 placówek bibliotecznych.

– Nowe możliwości dostępne przy zastosowaniu tabletów otworzyły przed naszą biblioteką świadczenie zupełnie nowej jakości usług i znacząco przyczyniły się, w zgodzie z najnowszymi trendami, do unowocześniania tej instytucji kultury. Czytanie nigdy nie było wygodniejsze! – zaznacza dyrektor Anna Fiszer-Nowacka.

Chodziło też o to, aby działania były wygodne dla nowego użytkownika, ale również możliwie jak najbardziej przyjazne środowisku. Elektroniczne podpisywanie dokumentów jest też w pełni bezpieczne, ponieważ nowoczesna technologia e-podpisu rejestruje takie same unikatowe dane podpisującego jak tradycyjny podpis. E-podpis zostaje umieszczony na karcie zapisu i dalej w bazie danych Biblioteki. Rozwiązuje to również problem wyszukiwania kart zapisu w składnicy akt, i ułatwia proces pobierania tych danych, jak również przechowywania danych papierowych.#NowoczesnaBiblioteka


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP