Polecamy
Ewelina Palian-Kobiela 35,00 PLN

1024x768 Normal 0 21 false false false... więcej >

Wieczór poezji ukraińskiej w Gnieźnie | 19 marca 2022

Data dodania: 07.03.2022

Wieczór poezji ukraińskiej w Gnieźnie | 19 marca 2022

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza na wspólne czytanie podczas wieczoru poezji ukraińskiej, który odbędzie się 19 marca br. o godz. 19:00 w Czytelni Biblioteki Głównej, przy ul. Mieszka I 16.

>> Wydarzenie na FB

Tak jak jest wysłuchanie publiczne, tak my chcemy – wspólnie z Wami – zrobić wysłuchanie poetyckie. Usłyszeć głos Ukrainy! By poznać duszę ukraińską, bo ducha Ukrainy właśnie obserwujemy – walecznego i odważnego. I podziwiamy!
Chcemy na głos przeczytać poezję ukraińską – Waszymi głosami. Jeśli nie macie dostępu do ukraińskiej poezji – napiszcie do nas – projekty@biblioteka.gniezno.pl.
WAŻNE – Wiersze są przetłumaczone na język polski!
Możecie oczywiście sami znaleźć wiersze ukraińskich poetek i poetów. Jeśli wolicie tylko posłuchać czytania innych, też na Was bardzo czekamy.
Po poezji, akustyczny koncert Tom Bishop, w którym również nie zabraknie akcentów ukraińskich!
Będziemy czytać m.in. wiersze z tomiku „Antena” Serhija Żadana, poety z Charkowa, który teraz walczy o swoje miasto i swój kraj. Wydawnictwo Warstwy, które w Polsce wydało jego poezję, pozwoliło nam publicznie wykonać te wiersze – jak napisali – „czytajcie, niech się niesie”!
Naszym obowiązkiem moralnym jest teraz pomoc Ukrainie. Może myślicie, że nie czas teraz na wiersze. Ale w ten sposób też pomagamy – wsłuchując się w płynący z Ukrainy głos poetów, poetek, pisarek i pisarzy, ludzi kultury z Ukrainy. Głos, którego wcześniej nie słuchaliśmy wcale lub dosyć uważnie.
Ukraino, poezja ma Twój głos. A my chcemy go wysłuchać!,"

 


 #ZbibliotekarzamiUkrainy


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP