Polecamy
Jakub Maciej Łubocki 24,00 PLN

Propedeutyka języków deskryptorowych to podręcznik napisany z myślą o wprowadzeniu do... więcej >

Wielkie muzyczne święto w Bytomiu Odrzańskim

Data dodania: 26.05.2011

Po raz drugi odbyły się w Bytomiu Odrzańskim (20 i 22 maja) koncerty Józefa Skrzeka, legendarnego lidera SBB, znakomitego muzyka i wokalisty. Najpierw klubowe granie w Klubie muzycznym „Znikający kot” w bibliotece, dzień przerwy i uroczysty II Koncert Wielkanocny w pięknej barokowej świątyni ze znakomitą akustyką. W „Znikającym kocie” muzyk nawiązał znakomity kontakt z publicznością, która gorąco reagowała na przeboje takie jak „Freedom”, „Luiza”, „Josephine”, „Singer, Oh Singer”, a aplauz odbiorców sprowokował Józefa Skrzeka do wyciągnięcia harmonijki i zaczęła się improwizacja, a potem owacje na stojąco!

Występ mistrza muzyki syntetyzatorowej Józefa Skrzeka, zbiegł się z uroczystością 25-lecia kapłaństwa księdza kanonika, od 2 lat proboszcza Parafii pw. św. Hieronima, Zygmunta Mokrzyckiego, prywatnie zaprzyjaźnionego z artystą. To jemu zawdzięcza Bytom koncerty i możliwość bliższych kontaktów ze znakomitym, legendarnym muzykiem! Na życzenie jubilata pod koniec 2-godzinnego koncertu Józef Skrzek zaśpiewał „Zmartwychwstałeś” i ponownie owacje na stojąco i wspólne śpiewanie. Koncert poprowadził Lech Bekulard, który nie omieszkał zaprosić Józefa Skrzeka, do Nowej Soli na jesienne granie. Zaproszenie zostało przyjęte!

„Nie ukrywam – mówi Janina Czechanowska, współorganizatorka koncertów - że w bibliotecznym klubie muzycznym „Znikający kot” oraz świątyni bytomskiej Józef Skrzek będzie występował cyklicznie – co rok, no chyba, że pochłoną go występy z „Animalsami” , bo takie propozycje otrzymuje muzyk!”

Koncert zorganizowano w ramach projektu „Nagłaśniamy kulturę w bibliotece” z grantu Akademii Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP