Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

14. Forum Młodych Bibliotekarzy | Czekamy na propozycje wystąpień!

Data dodania: 25.04.2022

14. Forum Młodych Bibliotekarzy | Czekamy na propozycje wystąpień!

Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Katowicach, Biblioteka Śląska, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka zapraszają do udziału w 14. Forum Młodych Bibliotekarzy. 

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Biblioteka w sercu w dniach 8-9 września 2022 r. w Zabrzu i Katowicach

Jesteś bibliotekarką/bibliotekarzem i chciałabyś/chciałbyś podzielić się swoim  doświadczeniem? A może pracujesz w innej branży, ale Twoje kompetencje mogą okazać się przydatne młodym adeptom zawodu? Zachęcamy do zgłaszania wystąpień (w formie referatu lub warsztatu) z zakresu następujących kręgów tematycznych:

 1. Czytelnik w sercu biblioteki
  Masz ciekawe doświadczenia w pracy z czytelnikiem w każdym wieku, z rozmaitymi potrzebami, a może z różnych zakątków świata? Opowiedz nam o tym! Podziel się pomysłami na zorganizowanie ciekawych zajęć, niesamowitych spotkań, inspirujących warsztatów.
 2. Wirtualne serce
  Czas pandemii zmusił Cię do przeniesienia działalności do Internetu? A może nowa forma pracy nie była uciążliwością, lecz szansą? Wyraź swoje zdanie! Opisz, jak podtrzymywałeś kontakt z czytelnikami i zdradź nam swoje sposoby na przyjazne i skuteczne komunikowanie się poprzez media społecznościowe.
 3. Z sercem do e-booków
  Elektroniczna książka to przyszłość czy zagrożenie dla bibliotek? Jak wykorzystać rozwój technologii, by służył bibliotekom i pozytywnie wpływał na czytelnictwo? W jaki sposób opracowywać i udostępniać e-publikacje? Twoje doświadczenie w tym temacie może zmienić biblioteczny świat!
 4. Wyzwanie mam w sercu
  Bibliotekarz żadnej pracy się nie boi i podejmuje się każdego zadania. Jeśli sprawdzasz się w roli animatora, regionalisty czy wolontariusza – to właśnie miejsce dla Ciebie! Przyjedź i opowiedz o swoich działaniach! Do wystąpień w tej sekcji zachęcamy również specjalistów w zakresie kompetencji miękkich –wspólnie porozmawiamy o komunikacji interpersonalnej, inteligencji emocjonalnej czy skutecznym zarządzaniu czasem. Podejmiemy temat poczucia spełnienia i zadowolenia z pracy, ale także stresu i wypalenia zawodowego.
 5. Serce do przestrzeni
  Biblioteka na dworcu kolejowym, w budynku pokopalnianym, galerii handlowej? Jeśli interesuje Cię architektura bibliotek, chciałbyś przedstawić nietypowe projekty i rozwiązania – czekamy właśnie na Ciebie! Podpowiedz, jak stworzyć komfortową dla czytelników przestrzeń, która będzie nie tylko miejscem nauki i pracy, lecz także wypoczynku i rozrywki.
 6. Serce do współpracy
  Wiesz, jak nawiązać i podtrzymywać efektywną współpracę z innymi bibliotekami, stowarzyszeniami czy instytucjami? A może orientujesz się, w jaki sposób zdobyć środki na dofinansowanie działalności bibliotek? W tej sekcji możesz opowiedzieć o dobrych praktykach w zakresie pozyskiwania projektów i funduszy oraz o budowaniu społeczności wokół biblioteki

Propozycje wystąpień (referat lub warsztat) należy zgłaszać poprzez wypełnienie ankiety na stronie: https://forms.gle/P9Yn6CsprrqMDnDv6 do 22 maja br.

Czekamy na wszystkich, którzy mają bibliotekę w sercu!

Ważne informacje

 • 14. FMB odbędzie się w dniach 8-9 września 2022 r. w Zabrzu i Katowicach
 • formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 22 maja 2022 r.
 • kontakt: 14forummlodychbibliotekarzy@gmail.com 

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP