Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Biblioteka Rodzin | MBP w Legionowie zaprasza na warsztaty z ekspertami

Data dodania: 19.05.2022

Biblioteka Rodzin | MBP w Legionowie zaprasza na warsztaty z ekspertami

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza na warsztaty z ekspertami. Odbywają się one w ramach dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu pod nazwą „Biblioteka Rodzin" objętego patronatem medialnym przez Ogólnopolski portal bibliotekarski SBP.

Bajki mogą pomóc

W sobotę 21 maja w godzinach 12:00–14:00 gościem Poczytalni będzie Agnieszka Ciesielska – psycholożka, która pracuje z dziećmi i młodzieżą, w tym z osobami z zespołem Aspergera, z ADHD, z osobami, które mają trudności w relacjach z rówieśnikami, z radzeniem sobie z emocjami, z niskim poczuciem własnej wartości.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Podczas pierwszej ekspertka omówi sposoby motywowania dzieci do czytania oraz przedstawi korzyści, jakie ono niesie. Prowadząca również wyjaśni, jaką rolę odgrywa wzrok w nauce czytania, czym jest bajkoterapia i jak może pomóc w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Druga część spotkania będzie przeznaczona na wyjaśnienie wątpliwości uczestników oraz na pytania, które można wysłać do 19 maja na adres pytania@bibliotekalegionowo.pl

Na zajęcia organizatorzy zapraszają wszystkie osoby mające dzieci oraz pracujące z dziećmi: rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli, bibliotekarzy. W czasie warsztatów maluchami zajmą się animatorzy z Poczytalni. Osoby, które wezmą udział w warsztatach ze względów zawodowych, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie.

 


Warsztaty pop-up z Danielem de Latourem

W sobotę 21 maja o godzinie 15:00  w Poczytalni przy ul. Tadeusza Kościuszki 8A odbędą się bezpłatne rodzinne warsztaty wokół książki "Kamienica" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Zajęcia  poprowadzi znany i uwielbiany ilustrator książek dziecięcych Daniel de Latour (autor ilustracji m. in. do książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek). Rodzice wraz z dziećmi będą mieli okazję poznać zasady tworzenia książek typu pop-up. Prowadzący wykona z uczestnikami trójwymiarowy model pokoiku kamienicy. Każdy będzie miał możliwość własnoręcznie umeblować stworzone przez sobie pomieszczenie.

Liczba miejsc ograniczona, na zgłoszenia Biblioteka czeka do 20 maja pod adresem: zapisy@bibliotekalegionowo.pl

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury


Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie
 


    
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP